Oyun, Sadece Oyun Hikayesi

Oyun, Sadece Oyun Hikayesi

Haziran 18, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar güzel bir kasabada yaşayan Can ve Canan adında iki arkadaş varmış. Can ve Canan çok güzel anlaşırlarmış. Birlikte oyunlar oynar, şarkılar söyler, neşe içinde günlerini geçirirlermiş.

İki arkadaş güneşli bir günde, uzaktan kumandalı yarış arabaları ile oynuyorlarmış. Can’ın arabası kırmızı renk, Canan’ın arabası mavi renkmiş. Can “ben kazanacağım”, Canan “ben kazanacağım” diyormuş. Hemen yarışa başlamışlar ve yarışı önde giden kırmızı araba kazanmış. Can çok sevinmiş ama Canan çok üzülmüş. Biraz sonra Can’ın annesi tabakta çok güzel meyvelerle yanlarına gelmiş. Canan’ın üzgün olduğunu görünce bir sorun olduğunu anlamış, ikisini de yanına çağırmış ve bir ağacın altına oturmuşlar. Can’ın annesi meyveleri soyarken “Siz ce bu yarışın kazananı kim? Kırmızı araba mı? Mavi araba mı? Kırmızı arabada kazansa, mavi arabada kazansa ben görüyorum ki aslında arabalar değil dostluk kazanmış. Çünkü siz çok iyi arkadaşsınız değil mi?” demiş.

Oyun, Sadece Oyun Hikayesi

Can ve Canan birbirlerine bakıp “evet doğru, arkadaşlığımız kazandı. Biz çok iyi arkadaşız” demişler ve mutlulukla birbirlerine sarılmışlar.
Demek ki neymiş; Oyun Sadece Bir Oyun muş. Önemli olan gerçek dostluk, arkadaşlıkmış…

Hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Vitamin Deposu Yiyecekler Masalı