Parkın Yenilenme Hikayesi

Parkın Yenilenme Hikayesi

Mart 28, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar şehrin birinde bir park varmış. Zaman içinde oyuncaklarda kırılmalar, renk değişmeleri olmuş. O parkta çimler yeşermiyor, çiçekler açmıyormuş. Durum böyle olunca da hiçbir çocuk parka gelip oyun oynamıyormuş. Parkta ki oyuncaklarda bu duruma çok üzülüyor günbegün çürüyorlarmış.

Günlerden bir gün, Emir isminde ki bir çocuk annesi ile birlikte parka gitmek için yola çıkmış. Eski parkın biraz ilerisinde yepyeni bir park varmış. Bütün çocuklar o parkta oynarlarmış. Ama Emir o parkın kalabalığını sevmiyormuş. Parka doğru yürürken eski, yıkık dökük olan parkı görmüş. “Anneciğim, bu parkta oynayabilir miyim?” diye sormuş. Annesi “Bu parkta ki bütün oyuncaklar kırıl Emirciğim, düşüp kendini yaralaya bilirsin” demiş. Emir istemeye istemeye yeni parka gitmiş ama pek keyif alamamış. Çünkü aklında eski park varmış ve o parkta oynamak için can atıyormuş. Eve döndüğünde babasının gelmesini heyecanla beklemiş. Akşam olup babası geldiğinde hemen yanına gitmiş “Baba seninle çok önemli bir konu konuşmama lazım” demiş. Babası Emir’in bu heyecanı karşısında çok şaşkınmış ve onu dinlemeye başlamış. “Baba, annemle her gün gittiğimiz parkın yakınında eski bir park var. O parkta kimse oynamıyor çünkü park çok eski. Seninle ben o oyuncakları tamir edebilir miyiz? Hem böylelikle çocuklar iki parka da gider ve kalabalık olmaz” demiş. Babası oğlunun bu heyecanına ve isteğine karşı koyamamış. Ertesi gün tamir aletlerini alıp parkın yolunu tutmuşlar. Önce bütün oyun aletlerini tamir etmişler. Daha sonra renk renk boya alıp hepsini boyamışlar. Annesi de çiçekçiden çiçek alıp kenarlara dikmiş, çimleri sulamış. Parkta ki oyuncakların kuruması için etrafına şerit çekmişler ve evlerinin yolunu tutmuşlar. Emir parkı görmek için sabırsızlanıyormuş.

Parkın Yenilenme Hikayesi

Bir hafta sonra ailecek parka gitmişler ve park yepyeni bir şekilde karşılarında duruyormuş. Çimenler yeşermiş, çiçekler büyümüş. Emir ve ailesi gördükleri karşısında çok mutlu olmuş. Ailecek çocuklara kazandırdıkları bir oyun alanı olduğu için kendileri ile gurur duyuyorlarmış. Hemen şeritleri sökmüşler ve ilk oynayan Emir olmuş. O günden sonra bütün çocuklar iki parkta birden oynuyor ve hiç kalabalık olmuyormuş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Lara Su ve Ailesinin Hikayesi