Prenses ve Ömer’in Masalı

Prenses ve Ömer’in Masalı

Şubat 14, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, 14.02.2004 yılında Hülya adında bir Kraliçe tarafından Dünyaya gelen ve güzelliği ile herkesin diline düşen ÇAĞLA adında bir PRENSES varmış. Tatlı mı tatlı biriymiş. Günler geçmiş aylar geçmiş prenses genç bir kız olmuş.

Bir gün Krallığın sokaklarında gezintiye çıkmış. Yerli halkın arasından geçiyormuş. Prenses, hayvanları çok severmiş. Bir tane kedi görse hemen ona dokunmak ve onu sevmek istermiş. Köşe başında bir esnafın dükkanın kenarında çok tatlı bir kedi görmüş. Kediyi görünce kalbi pıt pıt atmaya başlamış ve hemen kediyi sevmek için yanına gitmiş. Prenses kediyi severken yanından, orta boylarda yakışıklı denemeyecek, çirkin bir çocuk geçmiş. Prenses ona bakmış çocuk da prensese. Ve prenses çocuğun yoluna devam ettiğini sanmış. Çocuk ise o köşe başındaki dükkanda çalışıyormuş. Bu genç çocuğun adı Ömer’miş. Prenses korkmasın diye gürültü ile açılan dükkanın kepengini kaldırmamış. Dükkanı diğer cam kapıdan açmış. İçeri girmiş, temizliğini yapmış ve prenses gitmiştir düşüncesi ile kepengi açmış ve ne görsün prenses hala orada. Kepengin açılmasıyla çıkan sesle prensesin korkuttuğunu düşünmüş ve üzülmüş. Bu arada hava çok soğukmuş. Prenses, üşümesin diye içeriye davet etmiş. Prenses ise ilk başta teşekkür etmiş ve girmemiş. Bir süre sonra Ömer’in markete gitmesi gerekmiş. Fakat dükkanda duracak kimse olmadığı için orada kediyi seven Prensese rica etmiş. “Ben markete gidip geleceğim rica etsem ben gelene kadar dükkana göz kulak olabilir misiniz?” demiş. Prenses ise “tabi ki” demiş ve genç çocuk gelene kadar içeride beklemeye başlamış. Çocuk bir süre sonra gelmiş daha sonra prenses ile oturup sohbet etmişler. Sohbet ederek birlikte kahve içmişler. Bu şekilde tesadüfen tanışmış olmuşlar. Prensesin bir süre sonra gitmesi gerekmiş ve gitmiş.

Prenses ve Ömer’in Masalı

Ertesi gün Ömer sabah erkenden dükkana gitmiş, belki Prenses de orada olur diye düşünmüş. Beklemiş beklemiş fakat prenses gelmemiş. İki gün geçmiş üç gün geçmiş. Dördüncü gün Ömer dayanamamış prensese mektup göndermiş. Mektuptan sonra konuşmaya başlamışlar ve kısa zamanda çok güzel anlaşmışlar. Ömer, Prenses ile konuşunca kendini mutlu ve huzurlu hissediyormuş. Prenses ve Ömer birlikte zaman geçirmeyi de çok seviyormuş. Ömer, Prensesin büyüsünden çok etkilenmiş. Her gün onunla olmak onunla birlikte zaman geçirmek, gülmek, eğlenmek istiyormuş. Günler geçmiş aylar geçmiş iki arkadaş çok güzel anılar biriktirmeye başlamışlar. En güzeli de tesadüfen karşılaşıp, tanışıp mutlu ve huzurlu yıllar yaşamakmış…Bu masal da henüz daha bitmemiş ve hala devam ediyormuş…

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kısa Boynuzlu Bobi'nin Masalı