Yiğit ve Arkadaşlarının Masalı

Yiğit ve Arkadaşlarının Masalı

Ağustos 18, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde küçük bir çiftlik evinde yaşayan Yiğit adında bir çocuk varmış. Yiğit, doğayı, hayvanları çok seven, her fırsatta onlara sevgisini fısıldayan bir çocukmuş. Bahçede ki çiçeklerini her gün sular, onlarla konuşur, hayvanların yemini ve suyunu verirmiş.

Yiğit’in sadece ailesinin bildiği kocaman bir sırrı varmış. Bu sırrı şimdi size de söylüyorum. Yiğit, çiftliğin yanında ki orman da yaşayan hayvanlarla çok iyi anlaşıyormuş. Hiç birinden korkmuyor hepsi ile arasında özel bir bağ kurmuş. Bu sırrını kimseye anlatmıyormuş çünkü diğer insanların ormana gidip hayvanları rahatsız etmesinden korkuyormuş. Günlerden bir gün Yiğit’in arkadaşları oyun oynamak için dışarı çağırmışlar. Yiğit ise biraz işim var hemen gelemem” demiş. Arkadaşları Yiğit’in ne işi olduğunu merak etmişler ama söylemeyeceği için sormamışlar ve onu takip etmeye karar vermişler. Yiğit, arkadaşlarına götüreceği yemekleri kaplara koymuş ve evden çıkmış. Arkadaşları da onu arkasından takip etmeye başlamış. Yiğit önde arkadaşları arkada uzun bir yol yürümüşler. Yiğit’in geldiğini duyan hayvanlar hemen ona doğru koşmuş ve patileriyle Yiğit’i sevmeye başlamışlar. Arkadaşları gördükleri karşısında çok şaşırmışlar. Çünkü bir filin, bir ayının, bir aslanın insan sevdiğini ilk defa görmüşler ve Yiğit’in neden sürekli ormana geldiğini anlamışlar. Yiğit ise arkadaşlarının izlediğinden habersiz hayvanlara yemeklerini vermiş, onları sevmiş ve dönüş yoluna geçmiş.

Yiğit ve Arkadaşlarının Masalı

Yiğit’in arkadaşları hiçbir zaman Yiğit’e gördüklerini söylememişler. Onun gizli bir şekilde hayvanları beslemesine izin vermişler ve hayvanları hiçbir şekilde rahatsız etmemişler. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Açgözlü Lakaplı Tiktik'in Masalı