Resim Yapmayı Seven Buğra’nın Hikayesi

Resim Yapmayı Seven Buğra’nın Hikayesi

Kasım 19, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Buğra resim yapmayı çok seven 7 yaşında bir çocukmuş. Her gün saatlerce boya kalemleri ve resim defteri ile vakit geçirir, kendisini oyalarmış. En büyük hayali ilerde ressam olmakmış.

Günlerden bir gün Buğra okula gitmiş ve derslerine sıra ile girmiş. Okulu da çok seven Buğra, arkadaşlarıyla da çok iyi anlaşırmış. O günde Buğra’nın en sevdiği ders olan resim dersi varmış. Bütün arkadaşları boya kalemlerini ve resim defterlerini sıranın üzerine çıkarmış ve çizmeye başlamışlar. Buğra bir araba çizmiş ve onu kırmızı renge boyamış. Ders bitiminde sıra arkadaşına resmini göstermiş ve arkadaşı “Resmini hiç beğenmedim, bence daha güzelini çizebilirsin” demiş. Buğra arkadaşının söylediklerine çok üzülmüş. Okul çıkışı annesi Buğra’yı almaya gelmiş. Birlikte arabaya binmişler ve annesi oğlunun moralinin bozuk olduğunu anlamış. “Neden üzgünsün Buğra?” diye sormuş. Buğra da “Bugün çizdiğim resmi arkadaşım hiç beğenmedi, o yüzden çok üzüldüm” demiş. Annesi arabayı sakin bir yere çekmiş “Bak tatlım, yaptığımız şeyleri herkesin beğenmesi gerekmiyor. Önemli olan yaptığımız şeyi sevgiyle yapmak ve ona emek vermek. Herkes her şeyi beğenemez, beğenmelerini de bekleyemeyiz. Ama beğenmediğimiz bir şey varsa onu söylerken karşımızda ki kişi kırmamalıyız.” demiş. Buğra annesinin haklı olduğunu anlamış ama arkadaşı bunu söylerken Buğra’yı çok kırmış. Yine de arkadaşına küsmemiş. Zamanla fikirlerini kırmadan söylemeyi öğreneceğini biliyormuş. Buğra resmi çizerken gerçekten emek vermiş ve aldığı sonuçtan da çok memnunmuş.

Resim Yapmayı Seven Buğra’nın Hikayesi

O günden sonra yaptığı işler de gerçekten emek verdiği sürece kimsenin düşüncesini önemsememiş. Yaptığı resimler güzel de olabilir kötü de olabilirmiş. Önemli olan cesaret edip yapmasıymış.

Hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimize göz atabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ellerine Sağlık Hikayesi