Resim Defterim Hikayesi

Resim Defterim Hikayesi

Şubat 23, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, ülkenin birinde Esila adında çok güzel bir prenses yaşarmış. Bu prenses resim yapmayı, masal okumayı ve dans etmeyi çok severmiş. Her gün odasına gider masal okur ve sürekli resim yaparmış.

Ailesi resim yapmayı çok sevdiği için Esila ya farklı özellikler içeren boyalar ve her boyda resim defterleri alırmış. Esila da bunları en güzel şekilde değerlendirirmiş. Odasının bir bölümünü resim köşesi yapmış. Kalemlerini renk renk ayırmış, hepsini ayrı kutulara köymüş. Çizdiği resimleri resim dosyasına koyup çekmecesinde saklıyormuş. Prenses Esila genellikle odasında ve yalnızken resim yapmayı çok seviyormuş. Çünkü çok sevdiği masalları sesli okur sonra beğendiği karakterlerin resmini çizermiş. Sonra çizdiği resimlerin canlandığını hayal edermiş. Çizmiş olduğu pembe uçak onu farklı diyarlara götürür, gökkuşağı üzerinde kaydırak oyunu oynarmış. Balıklarla deniz de yüzer, denizkızlarıyla okyanuslarda gezermiş. Bunları yaparken de müzik açar dans edermiş. Esila prenses hayal kurmayı ve onunla yaşamayı çok seviyormuş.

Resim Defterim Hikayesi

Büyüdükçe daha çok masal okumuş ve daha fazla resim çizmiş. En büyük hayali bir resim öğretmeni olmakmış. Yıllar geçmiş ve Esila prenses harika bir resim öğretmeni olmuş. Kraliyette ilk öğretmen olan Esila olmuş. Esila kendisinin yaptığı gibi öğrencilerine de resim defterlerinde ki resimlerin canlı olduğunu hayal etmelerini, onlarla dans edip mutlu olmanın yolunu öğretmiş. Bütün öğrenciler Esila öğretmeni çok sevmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ağlamayı Bırakan Neslihan'ın Hikayesi