Satranç Tutkusu  Hikayesi

Satranç Tutkusu Hikayesi

Kasım 19, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Birzamanlar, Kıvanç ve Yusuf adında iki arkadaş çocuk varmış. Kıvanç hafta sonları halkoyunu kursuna, Yusuf da futbol kursuna gidermiş. İkisi de çok başarılı çocuklarmış. Ortak noktaları farklı alanlar olsa da ikisi de satrancı çok severlermiş.

Günlerden bir gün, okulda satranç turnuvası düzenlenmiş. Yusuf ve Kıvanç da bu turnuvaya katılmaya hak kazanmışlar. O gün heyecanla, sabah kahvaltısından sonra okula gitmişler, turnuvanın yapılacağı salonda, yerlerini alıp beklemeye başlamışlar. Herkes toplanıp, öğretmende gelince, veliler dışarı çıkmış ve turnuva başlamış. Yusuf ve Kıvanç üç rakibini de elemişler ve birbirleriyle oynamaya başlamışlar. Turnuva heyecanla devam etmiş ve 40 dakika sonra oyun, beraberlikle sonuçlanmış. Birbirlerini tebrik edip ayrılmışlar. Yusuf büyüdüğünde çok ünlü bir futbolcu olmuş, Kıvanç da çok iyi bir halkoyunları öğretmeni olmuş.

Satranç Tutkusu  Hikayesi

Aradan yıllar geçmiş ve iki arkadaş, yurtdışında gerçekleşen satranç turnuvasında karşı karşıya gelmişler. İkisi de maziyi hatırlayarak gülmüşler. Uzun uzun sohbet edip, çocukluk anılarından bahsedip eskiyi anmışlar. Birbirlerini gördüklerine çok mutlu olmuşlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Batuhan ve Eda'nın Hikayesi