Yeşim ve Çevre Kulübü Hikayesi

Yeşim ve Çevre Kulübü Hikayesi

Kasım 20, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar şehrin birinde, bahçeli bir evde yaşayan, Yeşim adında küçük bir kız varmış. Yeşim, altıncı sınıf öğrencisiymiş. Derslerine düzenli çalışır, her gün kitap okurmuş. Akıllı bir öğrenci olması öğretmenleri tarafından takdir edilirmiş. Öğretmenleri Yeşim’i sadece akıllı bir öğrenci olduğu için değil, aynı zamanda çevreyi, doğayı çok sevdiği içinde takdir edermiş.

Yeşim doğaya, bitkilere, çok önem verirmiş. Her gün okuldan eve gelir gelmez, bahçedeki çiçeklerini sular, ektiği biber ve domatesleri kontrol edermiş. Boş zamanlarında annesiyle birlikte ormana yürüyüşe gider, elinde ki çöp poşetine, insanların attığı çöpleri toplarmış. Günlerden bir gün Yeşim, annesiyle birlikte tekrar ormana gitmiş ve tam üç tane çöp poşetini doldurmuş. Bu duruma çok sinirlenen Yeşim “Anne, bu böyle olmayacak, sadece bizim çöp toplamamızla bu çöpler bitmez. Herkesin bilinçlenmesi lazım, ben bunun için çalışacağım” demiş. Annesi “Yeşim, insanları bilinçlendirmeye arkadaşlarından başlamaya ne dersin? Okulda bir grup kursan, adına da Çevre Kulübü desen ve isteyenler üye olsa, nasıl olur?” diye sormuş. Yeşim sevinçle annesinin boynuna atlamış. “Harika bir fikir anneciğim, bu konu üzerinde düşünüp, geliştireceğim ve hemen kulübü kuracağım” demiş. Yeşim, ertesi gün okula gittiğinde aklında ki fikri öğretmenleriyle paylaşmış. Bütün öğretmenler, fikri çok beğenmiş ve Yeşim’e destek olmaya başlamışlar. Öncelikle okulda, Çevre Kulübü hakkında bilgiler anlatılmaya başlanmış. Üye olmak isteyenlerin isimleri alınmış ve küçük küçük toplantılar yapılmış. Burada çevre bilinci konuları konuşulmuş ve ağaç ekimi, çiçek ekimi, çöp toplama faaliyetleri yapılmaya başlanmış. Kısa süre içinde Yeşim’in kurduğu kulübe okulda ki herkes üye olmuş ve bu oluşum tüm ilçe genelinde duyulmuş.

Yeşim ve Çevre Kulübü Hikayesi

Yeşim ve kulüp arkadaşları, yaptıkları çalışmalarla hem okulda hem de ilçede büyük bir fark yaratmışlar. Çevreyi korumak için herkesin duyarlı olmasını sağlamışlar. Yeşim, bu sayede hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin takdirini kazanmış. Okul müdürü, onlara bir teşekkür belgesi vermiş. Yeşim, çok mutlu olmuş ve çevreyi korumak için daha çok çalışacağına söz vermiş. Bu hikaye de burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaramaz Tarçın ve Esra'nın Hikayesi