Sefa’nın Pişmanlığının Hikayesi

Sefa’nın Pişmanlığının Hikayesi

Temmuz 4, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Sefa okul bittiğine çok sevinmiş. Okul biter bitmez kitaplarının, defterlerinin hepsini dolabına kaldırmış. Her gün arkadaşları ile birlikte oyunlar oynamış, parka gitmiş, çizgi film izlemiş. Ona göre tatili harika geçiyormuş ve okulu hiç özlemiyormuş.

Bu süreç günlerce devam etmiş. Annesi Sefa’nın artık ders çalışması gerektiğini, günde bir saat olsa da kitap okuması gerektiğini biliyormuş. Fakat günlerdir Sefa’yı uyarmak istememiş. Çünkü Sefa’nın kendi isteği ile ders çalışmasını bekliyormuş. Bekliyormuş beklemesine ama Sefa’nın buna hiç niyeti yokmuş. O yüzden annesi Sefa’yı karşısına alıp konuşmuş. “Sefacığım, tatil çok uzun bir süreç ve senin bu sürede biraz olsa da derslerini tekrar etmelisin. En azından günde bir saat kitap okumalısın. İstersen ben sana destek olabilirim. Birlikte çalışır birlikte kitap okuruz. Ne dersin?” diye sormuş. Sefa bu konuşmaya hiç sevinmemiş. “Anneciğim ben tatilde ders çalışmak istemiyorum. Çünkü bütün sene çalıştım. Hem merak etme okumayı da unutacak değilim” demiş. Annesi ne dese de Sefa’yı ikna edememiş. Kadıncağız her gün Sefa’ya zorla kitap okutmaya çalışmış ama küçük çocuk okuyormuş gibi yapı annesini kandırmış.

Sefa’nın Pişmanlığının Hikayesi

Aradan günler geçmiş ve yaz tatili bitmiş. Okulun açıldığı ilk gün bütün öğrenciler tatilde neler yaptığını anlatmış. Anlatanlar arasında Sefa da varmış. Sonra sıra okunan kitap sayılarına gelince Sefa’nın hiç kitap okumadığı ortaya çıkmış. Üstüne üstlük okuması epey gerilemiş. Her kelimede takılmış ve arkadaşları ona gülünce çok gücüne gitmiş. Eve gittiğinde sürekli kitap okuyup kendisini geliştirmeye çalışmış. Bütün yaz tatili boyunca çalışmadığına, annesini dinlemediğine çok pişman olmuş. Bir daha asla bu hatayı yapmamış. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İki Kardeşin Hayal Gücü Hikayesi