Şeker ve Yeni Bebek Masalı

Şeker ve Yeni Bebek Masalı

Haziran 15, 2023 2 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde yaşayan sevimli bir tavşan ailesi varmış. Bu aile anne tavşan, baba tavşan ve çocuk tavşandan oluşuyormuş. Çocuk tavşanın adı Şeker miş. Şeker ailesi ile vakit geçirmeyi çok sever, her gün okuldan geldiğinde annesi ile sohbet eder, babası ile oyun oynarmış.

Günlerden bir gün tavşan ailesi bir çocukları daha olacağını öğrenmiş. Çok sevinen anne ve baba bu haberi Şeker ile paylaşmak istemişler. “Şeker, sana bir haberimiz var, biliyoruz ki her zaman bir arkadaşın olsun istiyorsun. Biz sana her dakika bir arkadaş bulamayız ama arkadaşından daha yakın biri olabilir” demişler. Şeker heyecanla “Nasıl biri anne, her zaman benim yanımda olacak, benimle oyunlar oynayacak kimi bulabilirsiniz ki?” diye sormuş. Anne tavşan derin bir nefes almış “Senin bir kardeşin olacak Şeker” demiş. Şeker bir an şoka girmiş. Hem çok sevinmiş hem de biraz tedirgin olmuş. “Çok sevindim anneciğim, babacığım” demiş ve koşarak odasına gitmiş. Şeker kardeşi için heyecanlanmış, oyun oynayacak, dertleşecek, eğlenecek birisinin olacağını bilmek çok güzelmiş ama tereddüt ettiği şeyler varmış. O günden sonra evin içinde hazırlıklar başlamış, küçücük bir yatak, minicik kıyafetler, battaniyeler, bezler almışlar. Yeni oyuncaklar, yeni ayakkabılar, yeni havuçlar alınmış. Şeker, içten içe kıskanmaya, ailesinin onu artık sevmeyeceğini düşünmeye başlamış. Onun bu üzgün halini gören annesi ve babası Şeker ile konuşmak istemişler. Babası “Şeker bir kardeşim olacağı için mutlu musun?” diye sormuş. Şeker “Şeyyy galiba mutluyum baba. Ama birazcık endişeliyim” demiş. Annesi ve babası merakla “Neden?” diye sormuş. Şeker düşündüğü her şeyi ailesine anlatmış. Bunun üzerine anne ve babası “Ah Şeker, sende kardeşin de bizim için çok değerlisiniz. Seni çok seviyoruz ve emin ol bu hep böyle devam edecek. İkiniz arasında hiç bir fark yok. Siz bizim canımızsınız. O sadece biraz daha küçük ve bizim bakımımıza muhtaç olacak o yüzden ona biraz daha yoğunluk vermemiz gerekecek. Ve burada en önemli iş senin kardeşine iyi bir hayvan olmayı öğreteceksin. Onunla oyunlar oynayacak, maç yapacak, dertleşecek, eğleneceksin. Abi olmak biraz zor” demişler.

Şeker ve Yeni Bebek Masalı

Şeker bunları duyduğu için çok rahatlamış. Ailesinin ikisini de çok seveceğini bilmek Şeker’i mutlu etmiş. O günden sonra kardeşini heyecanla beklemeye başlamış. Gün geldiğinde kardeşi doğuş ve Şeker onu çok sevmiş. Bu masal da burada bitmiş.

Uzun masal okumayı seviyorsanız Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ay Işığı ve Karanlık Masalı