Kayıp Kedi Hikayesi

Kayıp Kedi Hikayesi

Temmuz 28, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar küçük bir kız varmış. Bu kızın adi Ayşegül’müş. Ayşegül’ün bir kedisi varmış, kedinin adı Boncuk ‘muş. Boncuk çok tatlı ve şirin bir kediymiş. Ayşegül her gün onunla oyunlar oynar, güzel vakit geçirirmiş. Boncuk hamile bir kediymiş ve Ayşegül yavrulara kavuşmak için gün sayıyormuş.

Günlerden bir gün Boncuk ortadan kaybolmuş. “Boncuk, Boncuk!” diye seslenmiş Ayşegül ama Boncuk hiç ses vermemiş. Ayşegül her yere bakmış ama yine de Boncuk’u bulamamış. Sonrada “Boncuk yok!” diye ağlamış. Ayşegül ağlarken bir ses duymuş. Bir miyav sesiymiş bu. Hızlıca evin üst katına çıkmış ve birde ne görsün! Boncuk işte oradaymış! Ayşegül Boncuk ‘un yanında iki tane yavru kedi görmüş ve havalara uçmuş. Sonunda Boncuk iki tane yavru doğurmuş. Bunu gören Ayşegül anne olan Boncuk’a daha özenli davranmaya başlamış, ona yardım etmiş.

Kayıp Kedi Hikayesi

Büyük bir kutudan ev yapmış ve içine battaniye koymuş. Her gün daha fazla Boncuk ile ilgilenmiş. İki yavru kedinin adını da koymuş. Siyah olanın adi Meryem, gri olanın adi Cesur olmuş. Hayvanlara karşı çok güzel davranmış. Hikayemiz de burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hayat ve Keçilerin Hikayesi