Somurtkan ve Mutsuzun Masalı

Somurtkan ve Mutsuzun Masalı

Temmuz 18, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde birbiri ile hiç anlaşamayan iki hayvan varmış. Bu hayvanlardan birinin adı Somurtkan Kanguru diğerinin adı Mutsuz Ceylanmış. İki hayvana da isimlerini arkadaşları koymuş. Çünkü biri hep somurtkan diğeri de hep mutsuzmuş.

Somurtkan ve Mutsuz bir sabah yolda karşılaşmışlar. Geçmek istedikleri yol oldukça darmış ve ikisinin aynı anda geçmesi imkansızmış. Birbirlerine yol vermek istemeyince başlamışlar tartışmaya. Tartışma gittikçe büyümüş ve bunu duyan kaplumbağa hemen olay yerine gidip ikisini de sakinleştirmiş. Sakinleşen hayvanlar birbirlerine yol vermiş ve geçip gitmişler. Zaman ceylan ve kanguru için mutsuz bir şekilde ilerlerken hiç akla gelmeyecek bir şey olmuş. Onların bu kavgasından sıkılan hayvanlar, ders vermek için eşyalarını alıp bir gece vakti çıkıp gitmişler. Kimsenin olmadığını gören mutsuz ikili bir kaç gün evden çıkmadan geçirmişler. Fakat hem canları sıkılmış hem de karınları acıkmış. Tekrardan ormanın derinliklerine yiyecek aramaya başlamışlar ve yolda karşılaşmışlar. Her zamanki inatları tutmuş ve birbirlerine yol vermemişler. Bir saat iki saat üç saat derken gece boyunca yolun ortasında kalmışlar.

Somurtkan ve Mutsuzun Masalı

Artık iyice yorulan hayvanlar inatlarından vazgeçmişler. Oturup konuşmuşlar ve yıllardır süren bu kavgayı bitirmişler. O günden sonra ikisi de daha mutlu olmuş ve somurtmayı bırakmışlar. Bunu duyan hayvanlar ormanlarına geri dönmüş ve masal burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yengeç Pako'nun Masalı