Sürpriz Doğum Günü Hikayesi

Sürpriz Doğum Günü Hikayesi

Ekim 20, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar küçük bir kasaba da yaşayan Işık adında bir kız varmış. Işık birinci sınıf öğrencisiymiş. Arkadaşlarını, öğretmenlerini çok seviyormuş. Okulda ki arkadaşları aynı zamanda mahallesinde ki arkadaşlarıymış. Onlarla küçüklüğünden beri arkadaşlık yapıyormuş.

Işık’ın bir hafta sonra doğum günüymüş ve çok heyecanlıymış. Doğum günleri, kutlamalar, eğlenceler Işık’ı çok mutlu ediyormuş. Bir hafta hızlıca geçmiş. Işık o sıra okula gidip gelmiş, arkadaşları ile oyunlar oynamış ve doğum günü gelip çatmış. Işık sabah heyecanla uyanmış, okul kıyafetlerini giymiş, çantasını da alıp kahvaltı yapmak için mutfağa girmiş. Annesi, babası ve abisi ile birlikte kahvaltı yapmışlar. Ama hiç biri Işık’ın doğum gününü kutlamamış. Işık ailesinin unuttuğunu düşünmüş ve çok üzülmüş. Montunu giymiş ve okula gitmiş. Ailesi unutsa da arkadaşlarının unutmayacağını düşünüyormuş. Heyecanla sınıfa girmiş arkadaşlarının yanına gitmiş ama hiç biri doğum gününü kutlamamış. İlk ders, ikinci ders, üçüncü ders hatta dördüncü ders bile bitmiş ve öğle yemeğine girmişler. Işık çok mutsuzmuş ve suratı asıkmış. Herkes yemeğini yerken birden kapı açılmış ve öğretmeni elinde pasta ile sınıfa girmiş. Işık birden gülümsemeye başlamış. Öğretmeninin unutmayacağını biliyormuş. Öğretmenin arkasından, annesi, babası ve abisi de sınıfa girmiş.

Sürpriz Doğum Günü Hikayesi

Işık ailesini de görünce daha çok mutlu olmuş. Koşarak onlara sarılmış. O an arkadaşları “İyi ki doğdun Işık, İyi ki doğdun Işık” diye sesler yükselmiş. Arkadaşlarının da unutmadığını gören Işık çok sevinmiş. Hep beraber pastayı üflemişler ve afiyetle yemişler. Işık’ın hayatında geçirdiği en güzel doğum günüymüş. Ailesine, arkadaşlarına ve öğretmenine çok teşekkür etmiş. Onları çok sevdiğini söylemiş. Bu hikayede burada sona ermiş.

Kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ahmet ve Müziğin Hikayesi