Yiyeceklerin Sihirleri Hikayesi

Yiyeceklerin Sihirleri Hikayesi

Mayıs 19, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar kasabanın birinde yaşayan Erdem isminde küçük bir çocuk yaşarmış. Erdem her yemeği sevmeyen bir çocukmuş. Kahvaltı da, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde hep yemek seçer, sevmedi yemekleri ise ağzına bile sürmezmiş. Annesi ona her gün güzel yemekler yapar ve yemesi için ısrar edermiş. Ama Erdem ağzını kilitler yemeklerin tadına bile bakmazmış.

Bir gün annesinin aklına bir fikir gelmiş ve Yiyeceklerin sihirlerinden bahsetmeye karar vermiş. Annesi Erdem’e; “Erdemciğim, hadi hazırlan seninle pazara gidiyoruz” demiş. Erdem hemen giyinmiş ve annesi ile pazara doğru yürümeye başlamış. Annesi; “Erdem sen daha önce yiyeceklerin sihirleri olduğunu duymuş muydun?” diye sormuş. Bu cümle Erdem’in çok dikkatini çekmiş “Nasıl yani anne yiyecekler sihirli mi?” Diye sormuş. Annesi; “Evet sihirli, şimdi sana hepsini anlatacağım” Demiş. Pazara gittiklerinde ilk olarak havuçları görmüşler. Anne; “Bak Erdem bu havuçlar gözlere sihir yapar ve gözlerin iyi görmesini sağlar” demiş. Daha sonra brokoliye dönüp; “Bu küçük ağaçlar senin bağışıklığına sihir yapar ve C vitamini vererek seni sağlıklı yapar” demiş. Sonra domatesi göstererek “Bu kırmızı güzel yiyecek ise kemiklere sihir yapar ve onları güçlendirir” demiş. Erdem annesini merakla dinlemeye başlamış. Anne anlatmaya devam etmiş; “İncir diş ve kemiklere, üzüm bağışıklık sistemine, ıspanak demir deposudur ve gücüne, kereviz bağırsaklarına, karnabahar kalbine sihir yapar. Yani oğlum burada ki bütün sebze ve meyveler senin vücuduna sihir yapar ve sağlıklı olman için çalışırlar. Eğer sende bu sihirleri görmek istersen bunların hepsini yemelisin” demiş. Erdem çok heyecanlanmış ve sihirleri hissetmek için sabırsızlanmaya başlamış. Erdem; “Anneciğim o zaman hepsinden alalım ve sen bana pişir böylelikle bende sihirleri yaşamış olayım” demiş ve annesi ile birlikte pazar alışverişi yapmış.

Yiyeceklerin Sihirleri Hikayesi

Eve döndüklerinde annesi çok güzel yemekler yapmış ve Erdem hepsini yemiş. Vücudun da ki sihirleri de hissetmeye başlamış. Bugüne kadar yemeği içinde kendisine çok kızmış. O günden itibaren yemek seçmeyi bırakmış ve bütün arkadaşlarında yiyeceklerin sihirli olduğunu anlatmış. Onun sayesinde bütün arkadaşları da sebze ve meyve yemeye başlamış. Böylelikle yiyeceklerin sihirlerini bütün çocuklar hissetmiş bu hikaye de burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İki Kız Kardeş ve Kuzenlerin Hikayesi