Zeynep ve Sınıf Arkadaşlarının Hikayesi

Zeynep ve Sınıf Arkadaşlarının Hikayesi

Eylül 17, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, küçük bir kasaba da yaşayan Zeynep adında küçük bir kız doğmuş. Zeynep çok korkak bir çocukmuş. Her şeyden korkarmış.

Zeynep biraz büyüyünce annesi ve babası onu okula göndermişler. Zeynep okulu görünce çok korkmuş. Orada Zeynep gibi bir sürü küçük çocuklar oyun oynuyormuş. Zeynep, annesi ve babası gidince yalnız kalmış. Bir anda ağlamaya başlamış. Onu gören öğretmenler onunla konuşmaya başlamış: “Zeynepciğim korkmana ve ağlamana gerek yok. Burada senin gibi bir sürü arkadaş var. Buradaki çocuklarla birlikte oyun oynuyoruz, resim yapıyoruz, yeni şeyler öğreniyoruz ve eğleniyoruz. Buradaki herkes okulu çok seviyor. Okul güzel ve eğlenceli bir yerdir. İstersen sende gidip arkadaş edinebilirsin.” Bunu duyan Zeynep öğretmenine teşekkür etmiş ve arkadaş aramaya başlamış. Orada çok yalnız tatlı bir kız varmış onun adı da Mihra imiş. Zeynep ile Mihra çok yakın arkadaş olmuşlar.

Zeynep ve Sınıf Arkadaşlarının Hikayesi

Zeynep eve gelince annesi ve babasına olanları anlatmış. Zeynep’in ailesi onun adına çok sevinmiş ve arkadaş bulduğu için onu tebrik etmişler. Zeynep bundan sonra okuldan hiç korkmamış. Okul ona çok eğlenceli gelmiş. Zeynep ile Mihra da büyüdüklerinde bile birbirleriyle çok iyi anlaşmışlar ve sonsuza kadar arkadaşlıklarını bozmamışlar. Bu hikaye de burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Emel ve Kelebeğin Hikayesi