Kendini Öven Zürafa Selvi’nin Masalı

Kendini Öven Zürafa Selvi’nin Masalı

Eylül 18, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken bir ormanda sürekli kendini öven bir zürafa yaşarmış. Bu zürafanın adı Selvi imiş. Selvi hep “ben siz den daha güzelim” diyerek diğer hayvanlarla dalga geçip onların kalbini kırıyormuş.

Günlerden bir gün Selvi ormanda yürürken yanından bir zebra geçiyormuş. Selvi zebrayı görünce yine gülmüş ve zebraya “Ben senden daha güzelim” diye dalga geçmiş ve zebranın da kalbini kırmış. Ormanın kralı olan aslan bu durumu fark etmiş ve Selvi’yi yanına çağırmış ve ona “Neden diğer hayvanlarla dalga geçiyorsun böyle yapmaya devam edersen çok yalnız kalırsın. Çünkü onların kalbini kırıyorsun bir daha böyle bir şey yapma tamam mı?” demiş. Selvi ise kralım “Galiba siz haklısınız, söz veriyorum bir daha kendimle övünmeyeceğim” demiş.

Kendini Öven Zürafa Selvi’nin Masalı

Ertesi gün Selvi bütün hayvanları toplayıp hepsinden özür dilemiş onlarda Selvi’yi affetmiş. O günden sonra Selvi diğer hayvanlarla dalga geçip övünmemiş ve mutlu bir hayat yaşamışlar masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Paylaşmayı Öğrenen Lela'nın Masalı