Afra’nın Doğum Günü Partisi  Hikayesi

Afra’nın Doğum Günü Partisi Hikayesi

Ocak 5, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar
Bu hikayemiz “Erva Hira Ekici” adında bir takipçimiz tarafından yazılmıştır. 

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan Afra adında bir kız varmış. Afra’nın o gün doğum günüymüş. Afra heyecanlı bir şekilde okula gitmiş, okuldan sonra da heyecanlı bir şekilde servisle eve gelmiş.

Eve girdiğinde kimsenin bir hazırlık yapmadığını gören küçük kız odasına girmiş, üstünü değiştirmiş. İçerde neler oluyor diye merak etmiş ve kapısının arasından gizlice bakmış. Afra annesinin balonlar astığını görmüş. Çok sevinen küçük kız kapısını kapatıp, yatağının üzerine oturup, ne yapabilirim diye düşünmeye başlamış. O sırada kapı zili çalmış, hemen kapının arasından bakmış ve gelenin arkadaşı Elif olduğunu görmüş. Elif, Afra’nın kendisini görmediğini sanıp içeri girmiş, herkes heyecanlı bir koşuşturma içindeymiş. Masanın üzerine pastayı koymuşlar ve “Afra, Afra” diye seslenmişler. Afra heyecanla odasından çıkmış ve salona girdiğinde konfeti patlamış, her taraf kağıt parçası olmuş. Herkes hep birlikte “İyi ki doğdun Afra” diye bağırmaya başlamış. Küçük kız çok sevinmiş herkese sarılmış ve pastasında ki mumları üflemiş. Daha sonra hediyelerin yanına gitmiş ve açmaya başlamış, arkadaşının hediyesinden oyuncak seti, babasının hediyesinden minik tatlı bir ayıcık ve annesinin hediyesinden de oyuncak bebek çıkmış.

Afra’nın Doğum Günü Partisi  Hikayesi

Gün mutlu bir şekilde bitmiş. Akşam olup uykuya dalan Afra rüyasında da doğum gününü kutladığını görmüş. Mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmişler. Hikayemizde burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çiftçilerin İyilik Masalı