Yaramaz Köpek Hali’nin Hikayesi

Yaramaz Köpek Hali’nin Hikayesi

Ocak 4, 2024 3 Yazar: Misafir Yazar
Bu hikayemiz “Ömer Asaf Sezer” adında bir takipçimiz tarafından yazılmıştır.

Bir zamanlar sahipleriyle birlikte yaşayan Hali isminde tatlı bir köpek varmış. Hali’nin küçük sahibin adı da Ali imiş. Hali, biraz afacan bir köpekmiş. Hiç yerinde durmaz, sürekli oyun istermiş. Hatta bir kaç kere bahçeden bile kaçmaya çalıştığı olmuş.

Bir gün Ali, arkadaşlarıyla oynamak için evi yanında ki parka gitmiş. Hali de bahçede oyun oynarken, yoldan geçen bir kedi görmüş ve onunla oynamak için tellerinden üzerinden atlayıp kaçmış. Evin annesi, bahçeye Hali’yi kontrol etmeye çıktığında, Hali’nin olmadığını görmüş ve ona seslenmiş. Ama Hali’den bir ses duymayınca yanda ki parka gidip Ali’ye haber vermiş. Bu duruma Ali çok üzülmüş ve ağlamaya başlamış. Anne ve babası Ali’yi aramaya başlamışlar. Aile tek tek sokaklara bakıp “Hali, Hali” diye seslenmişler. Tam ümidi kesip eve döndüklerinde, Ali’nin babasının telefonu çalmış. Arayan komşusu Ahmet beymiş. Ahmet bey, köpeğin kendi bahçesinde olduğunu söylemiş. Ali ve ailesi çok sevinmiş hemen komşularının bahçesinden gidip Hali’yi almışlar.

Yaramaz Köpek Hali’nin Hikayesi

Evlerine dönünce Ali, köpeğine sarılmış, öpmüş, koklamış. Hepsi çok mutlu olmuşlar. Ali “Lütfen bir daha kaçma Hali, seni kaybedeceğim diye çok korktum” demiş. Hali, hata yaptığını anlamış ve tamam dercesine kafasını sallayıp, Ali’nin yüzünü yalamış. Ali, köpeği Hali ve ailesi mutlu hayatlarına devam etmişler. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Can ve Yeni Dostunun Hikayesi