Şekerci Dede Masalı

Şekerci Dede Masalı

Ocak 6, 2024 1 Yazar: Misafir Yazar
Bu masalımız “Ülkem” adında bir takipçimiz tarafından yazılmıştır.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir tane Şekerci varmış. Bu şekerci yaşlı biriymiş, çocuklar bu şekerci dedenin şekerlerinden yemeyi çok severlermiş. Fakat şekerci dede her çocuğa bir taneden fazla şeker vermezmiş. Çünkü fazla şeker yerlerse dişleri çürür karınları ağrırmış.

Günlerden bir gün şekerci dükkana bir çocuk gelmiş, beş tane şeker istemiş. Şekerci dede de “Hayır 5 tane şeker veremem sadece bir tane verebilirim.” Demiş. “Fazla şeker yemek hem dişlerini çürütür hem de karnını ağrıtır.” Diye eklemiş. Çocukta “Haklısınız o zaman bir tane şeker alayım.” Demiş ve gitmiş. Günler geçmiş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelmiş. O gün bütün çocukların bayramıymış, Şekerci Dede de o gün bütün çocuklara şeker dağıtacağını söylemiş. Annesinden izin alan bütün çocuklarda sıraya girmiş, birer tane şekerlerini alıp gitmişler. Şekercinin dükkânındaki bütün şekerler o gün bitmiş. Şekercide çok yaşlandığı için dükkanını kapatmaya karar vermiş. Artık evinde dinlenmek istiyormuş.

Şekerci Dede Masalı

Aradan biraz zaman geçmiş, bütün mahalledeki çocuklar toplanmışlar Şekerci dedenin evine gitmişler. Ziyaretlerinde bugüne kadar yaptığı güzel şekerler için teşekkür etmişler. Yaşlı şekercide çocukları görünce çok mutlu olmuş ve kendisini ziyarete geldikleri için çocuklara çok teşekkür etmiş. Bu masalda burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Büyümek İsteyen Tolga'nın Masalı