Ali İle Kardeşinin Hikayesi

Ali İle Kardeşinin Hikayesi

Ekim 20, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, küçük bir şehirde yaşayan Ali adında bir çocuk yaşarmış. Ali, oyun oynamayı, futbolu, çizgi film izlemeyi çok severmiş. En sevdiği şeylerden biri de kendinden yaşça küçük kuzenlerini oynatmakmış. Onlarla zaman geçirmeyi çok seviyor kendisinin de hep bir kardeşinin olmasını istiyormuş.

Günlerden bir gün Ali sabahın erken saatlerinde kalkmış, kahvaltısını yapmış. Okul tatil olduğu için topunu alıp futbol sahasına gidip, top oynamış. Durmadan topun peşinde koşan küçük çocuk yorulmuş, eve gelmiş. Küçük çocuk hemen banyosunu yapmış ve koltuğa uzanarak yemek saatinin gelmesini beklemeye başlamış. O sıra da bir yandan da çizgi film izliyormuş. Kısa bir süre sonra annesi onu yemeğe çağırmış ve yemek yemiş. Yemeği bittikten sonrada öğretmenin verdiği ödevleri yapmış. Günün yorgunluğuna dayanamayan küçük çocuk derin bir uykuya dalmış. Ertesi sabah kalktığında annesinin biraz karnı ağrıyormuş. Bu duruma çok endişelenen Ali ağlamaya başlamış. Ali’nin ağladığını, üzüldüğünü gören babası hemen onu kucağına almış. “Aliciğim, ağlamana, üzülmene gerek yok. Annen hasta değil korkma, hatta sana çok sevineceğin bir haberimiz var” demiş. Ali hemen rahatlamış, gözlerinde ki yaşları silmiş ve merakla babasına bakmaya başlamış. “Oğlum senin yeni bir kardeşin olacak.” demiş. Ali bu haberi duyunca çok sevinmiş, sonunda hayalleri gerçek oluyormuş.

Ali İle Kardeşinin Hikayesi

Aradan bir ay geçmiş, iki ay geçmiş, üç ay geçmiş. Her geçen ay da heyecanı daha çok artmış. Sonunda beklenen gün gelmiş ve kardeşi doğmuş. Kardeşi o kadar tatlıymış ki, oyuncak bebek gibi küçücükmüş. Zamanla kardeşi büyümüş de büyümüş. Her gün kardeşiyle oynuyor ve onu seviyormuş. Artık Ali’nin hiç canı sıkılmıyormuş. Çünkü artık bir kardeşi varmış. Bu hayatları böyle sürmüş ve bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çok İyi Anlaşan Kardeşlerin Hikayesi