Ali’nin Okul Başarısı Hikayesi

Ali’nin Okul Başarısı Hikayesi

Mart 23, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, küçük bir şehirde, annesi ve babasıyla yaşayan Ali isminde bir çocuk varmış. Ali, 2.sınıf öğrencisiymiş, okulunu çok seven küçük çocuk, her gün neşe içinde okuluna gider gelirmiş.

Bir sabah Ali yataktan kalkmış, yüzünü yıkamış, okul kıyafetini giymiş, çantasını alıp okula gitmek için evden çıkmış. Mutlu bir şekilde okula giden Ali, yolda öğretmenini görmüş ve sohbet ederek birlikte okula girmişler. Küçük çocuk hemen sınıfına gitmiş, öğretmende zil çalınca derse girmiş ve çocuklara sınav yapacağını söylemiş. Ali, sınav yapılacağını duyunca çok mutsuz olmuş, çünkü bir süredir hiç ders çalışmıyormuş. Okulda öğrendiklerini eve gidince tekrar etmiyormuş. Öğretmen sınav kağıtlarını dağıtmış ve bütün çocuklar soruları cevaplamaya başlamış. Süre bitince herkes öğretmene kağıtlarını vermiş, öğretmen hemen okumuş ve çocuklara sınav sonuçlarını açıklamış. Ali sınav sonucu açıklandığında sınavdan başarısız olmuş ve çok üzülmüş. Eve gelip annesine sınavdan başarısız olduğunu, düşük not aldığını söylemiş. Akşam olup babası eve geldiğinde bu durumu öğrendiğinde Ali’ye üzülmemesi gerektiğini söyleyip, derslerine daha çok çalışıp, öğretmenini daha dikkatli bir şekilde dinlerse daha başarılı olacağı konusunda onu teselli etmiş. Ali bu duruma çok üzülmüş ve annesinin babasının sözünü dinleyip pes etmeyip derslerine daha çok çalışmış.

Ali’nin Okul Başarısı Hikayesi

Öğretmeni tekrardan bir hafta sonra tekrardan sınav yaptığında Ali sınıf birincisi olup hatasını telafi etmiş. Bu duruma öğretmeni, arkadaşları ve ailesi çok sevinmiş. Ali’yi tebrik etmek için hediyeler almışlar ve bir daha Ali derslerinde asla başarısız olmamış, bütün derslerinde yüksek not alıp okulunu birincilikle bitirmiş. Bu hikayede burada son bulmuş. Bir sonraki hikayede görüşmek dileğiyle iyi geceler…

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Merhametli Oğuz'un Hikayesi