Anneanne ve Torun Hikayesi

Anneanne ve Torun Hikayesi

Ocak 7, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde küçük bir kız varmış. Bu kızın adı Eva’ymış. Eva, annesi, babası ve anneannesi ile birlikte yaşıyormuş. Günün büyük bir kısmını anneannesi ile birlikte geçiyormuş. Eva’nın en sevdiği zaman ise akşam uykudan önce yapılan masal saatiymiş.

Günlerden bir gün büyükannesi Eva’nın odasının kapısını çalmış ve odasına girmiş. Eva anneannesini görünce çok sevinmiş “Hoşgeldin anneanne, gel otur” demiş. Anneanne Eva’nın dediği gibi yapmış. Odaya girmiş koltuğa oturmuş. “Bugün okulun nasıl geçti?” diye sormuş. Eva okulda neler yaptığını anlatmış, dersleri, tenefüsleri, öğretmenlerini, arkadaşlarını… Eva’nın konuşması bitince anneannesi yanında getirdiği kitabı Eva’ya uzatmış “Kızım, bunu senin için aldım. Umarım beğenirsin.” demiş. Küçük kız kitabı görünce çok sevinmiş. Büyükannesine teşekkür etmiş. “Bana bir kaç sayfa okuyabilir misin?” diye sormuş. Anneannesi severek teklifini kabul etmiş ve başlamış okumaya. Kitap okuma saati ne kadar sürmüş ikisi de hiç fark etmemiş. “Yemek hazır” cümlesini duyunca anneanne torun yemeğe gitmiş ve Eva anneannesinin aldığı kitabı anlatmaya başlamış. Yemek bitmeden Eva “Anneanne, sende bir gün iyice yaşlandığında, her gün sana kitap okuyacağım. Söz veriyorum” demiş. Eva’nın cümleleri masadakileri çok duygulandırmış.

Anneanne ve Torun Hikayesi

Aradan günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçmiş. Eva genç kız olmuş. Anneannede iyice yaşlanmış. Ama Eva anneannesine verdiği sözü unutmamış. Her gün işten gelince anneannesinin odasına gidip ona kitap okuyormuş. Eva da anneanne de çok mutluymuş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Kar Sevinci