Kum ve Taş Hikayesi

Kum ve Taş Hikayesi

Ocak 8, 2022 2 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde çok iyi anlaşan iki arkadaş varmış. Bu arkadaşlar birlikte vakit geçirmeyi çok severmiş. Boş zamanlarında buluşurlar ya denize girer yada bir yerlerde oturur kahve içerlermiş.

Bir gün bu iki arkadaş buluşmak için sözleşmişler. İki genç hazırlanmış ve buluşma yerine gitmişler. İkisi de denize girmeyi çok severmiş. Deniz kıyısına geldiklerinde havluları serip güneşlenmeye başlamışlar. O sırada bir konu hakkında konuşurken içlerinden biri diğerinin fikrini beğenmemiş ve çok yanlış bir hareketle arkadaşını ittirmiş. İttirilen kişi çok üzülmüş ve çok gücüne gitmiş. Hemen gidip kuma “Arkadaşım beni ittirdi” yazmış. Daha sonra bu durumu çok uzatmamışlar ve konuşmaya devam etmişler. İttirilen çocuk denize girmek istemiş ve diğer arkadaşı da onunla birlikte denize girmiş. İki arkadaş yüzmeye başlamış. Bir süre sonra itilen çocuk dengesini kaybetmiş ve su yutmaya başlamış. O sırada onu arkadaşı görmüş ve hemen yanına yüzmüş. Boğulmak üzere olan arkadaşını tutup kollarından çekmiş. İki arkadaş derin bir nefes almış.

Kum ve Taş Hikayesi

Sudan çıktıklarında boğulmak üzere olan çocuk bu sefer gidip bir taşın üzerine “Arkadaşım benim hayatımı kurtardı” yazmış. Bunu gören çocuk merakla arkadaşına sormuş “Seni ittirdiğim de bunu gidip kuma yazdın ama seni kurtardığımda taşa yazdın. Neden?” Çocuk cevap vermiş “Ne zaman biri bizi gücendirse, onu kuma yazmalıyız ki rüzgar silebilsin. Ama biri iyi bir şey yaptığında, onu hiçbir rüzgar silemesin diye taşa kazımalıyız. ” demiş. Sizde her zaman şikayetlerinizi kuma yazın ki rüzgar onu silebilsin, sevinçlerinizi de taşa yazın hiç bir rüzgar onu silemesin.

Daha fazla çocuk hikayesi okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kuşun Öğüdü Hikayesi