Aslıhan’ın Doğum Günü Hikayesi

Aslıhan’ın Doğum Günü Hikayesi

Mayıs 20, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Aslıhan bahçeli bir evde ailesi ile birlikte yaşayan küçük bir kızmış. Bu sene tam 5 yaşına giriyormuş. Doğum gününe günler kalmış ve küçük kız çok heyecanlıymış. Hayallerinde çok büyük bir parti ve çok fazla hediye varmış.

Doğum gününden bir gün önce sabah uyanır uyanmaz evde ki herkese yarın doğum günü olduğunu söylemiş. Ama sadece doğum günü olduğunu değil birde üstüne istediği hediyeleri sıralamaya başlamış. Annesinden gerçek bir at istemiş, babasından külkedisi arabası istemiş abisinden de uçan balon istemiş. Aslıhan’ın ailesi onun isteklerine içten içten gülüyormuş ama bu durumu Aslıhan’a belli etmiyorlarmış. Küçük kız gün boyunca sürekli doğum gününden bahsetmiş ama ailesi ona umursamıyormuş gibi yapmış. Ertesi sabah Aslıhan yataktan büyük bir sevinçle kalkmış, o gün doğum günü olduğu için en güzel elbisesini giymiş, saçını taramış ve sevinçle kahvaltıya gitmiş. Mutfağa girdiğinde kimse onun doğum gününden bahsetmemiş. Hep beraber kahvaltılarını yapmışlar ve babası “Bugün pazar ama beni iş yerimden çağırdılar gitmem lazım. Akşama görüşürüz” demiş ve evden çıkmış. Annesi de mutfağı toplamış “Çocuklar ben pazara gidiyorum. Ben gelene kadar uslu uslu oturun.” demiş ve evden çıkmış. Aslıhan annesi ve babasının gitmesine çok üzülmüş. Abisine ben odama gidiyorum biraz uyuyacağım demiş ve odasına gitmiş. Bunun üzerine de abisi bahçeye çıkmış. Aslında anne ve babası bahçede süslemeler yapmak için evden çıkmışlar. Aslıhan’a doğum gününü unuttuk numarası yapmışlar. Abi de bahçeye çıkınca hep birlikte bahçeyi süslemişler. Aslıhan’ın sevdiği arkadaşları gelmiş ve abisi koşarak Aslıhan’ın odasına gitmiş. Aslıhan yatağında uzanmış tavşancığı ile oynuyormuş. Abi “Aslıhan koş koş bahçede bir şey gördüm” demiş ve kardeşini aşağı indirmiş.

Aslıhan’ın Doğum Günü Hikayesi

Küçük kız evin kapısını açtığında sevdiği herkesi görmüş. Onlarda hep bir ağızdan “Sürpriz” diye bağırmışlar. Aslıhan koşarak annesine ve babasına sarılmış. Onlara teşekkür etmiş. Annesi “Önemli olan büyük hediyeler değil, hatırlanmak ve sevilmektir. Bizde seni çok seviyoruz ve doğduğun günü hiç unutmuyoruz” demiş. Aslıhan annesini öpüp hemen mumlarını üflemiş. Gün boyunca arkadaşları ile oyunlar oynamış ve çok mutlu olmuş. Bu hikaye de burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İlayda ve Alina Kardeşlerin Hikayesi