Ela ve Kış Hikayesi

Ela ve Kış Hikayesi

Mayıs 21, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde küçük bir köy varmış. Bu köy de bir çok insan mutlu bir şekilde yaşıyormuş. Herkes birbiri ile çok iyi anlaşıyormuş, yardımlaşmayı, sohbet etmeyi çok seviyorlarmış. Özellikle kış aylarına hazırlık yaparken birbirlerinden yardım alıyorlarmış.

Günlerden bir gün yine bir kış ayı gelmiş. Ama bu kış diğer kışlardan farklıymış. Çünkü daha önce hiç yağmadığı kadar kar yağmış. Köylüler dışarıda olup biteni evlerinden şaşkınlıkla izliyorlarmış. Kar yağışı yüzünden yollar kapanmış, okul tatil olmuş, yollarda yürümek bile imkansız olmuş. Bu durum en çok çocuklara yaramış. Onlar karla istedikleri kadar oyunlar oynamış, kardan adamlar yapmış. En çok da eğlenen Ela olmuş. Ela abisi ve arkadaşı ile evlerinin önünde saatlerce oynamış. Ama bir kaç saat sonra Ela’nın karnı acıkmış. Sobanın üzerinde kızarmış ekmek yemek istemiş. Eve gidip annesine ekmek yemek istediğini söylemiş, annesi de “Kızım üzgünüm evde hiç ekmek yok topladığımız buğdayları aşırı kar yağışı yüzünden değirmene götüremedik” demiş. Ela çok üzülmüş hemen fırına gitmiş ama fırına gittiğinde fırıncı da aynı şeyi söylemiş. Ela ve abisi çok üzülmüşler nasıl ekmek bulabileceklerini düşünmeye başlamışlar. O an altlarında ki kızak ile değirmene gidebileceklerini düşünmüşler. Ela hemen annesinden buğdayları almış ve abisi ile birlikte köyün girişinde ki değirmene gitmişler. Değirmenci buğdayları öğütmüş ve Ela’ya geri vermiş.

Ela ve Kış Hikayesi

Ela ve abisi buğdayı annesine götürmüş ve annesi de hemen ekmek yapmış. Ela da ekmek yapamayan herkese ekmek götürmüş ve kendisi de istediği kızarmış ekmeği afiyetle yemiş. Tabi Ela ve abisi dışarıda ki kuşları ve hayvanları da unutmamış. Bir kabın içerisinde taze ekmek doğramış ve taşların üzerine koymuş. Ela, köy halkı ve bütün hayvanlar karın tadını çıkarmışlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Kardeşlerin Hikayesi

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.