Aycan ve Mevsimlerin Hikayesi

Aycan ve Mevsimlerin Hikayesi

Mart 20, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Aycan sabah uyandı ve her yerin bembeyaz kar ile kaplı olduğunu gördü. O kadar mutlu oldu ki koşarak annesinin ve babasının yanına gitti. Kahvaltısını yaptıktan sonra heyecanla dışarı çıktı ve hiç durmadan oyun oynadı. Önce kardan adam adam yaptı, sonra yokuş olan yoldan kaydı ve ailesi ile kartopu savaşı yaptı. Eve girdiklerinde artık üşümüştü ve kendisini zor ısıttı. Babasına ve annesine dönerek “Keşke kış hiç bitmese. Çünkü karda oynamak çok eğlenceli” dedi. Annesi ve babası ona bir defter verip kış için bir dilek yazmasını istedi. Aycan da dileğini yazdı ve defterini sakladı.

Aradan aylar geçti ve İlkbahar geldi. Aycan annesi ve babasıyla piknikler yaptı, çiçekler topladı yemyeşil kırlarda koştu. İlkbaharın verdiği enerji ile günlerce oyun oynadı. Yine bir gün annesi ve babasına “Anneciğim, babacım keşke İlkbahar hiç bitmese” dedi. Annesi defterini hatırlattı ve Aycan koşarak defterine İlkbahar dan dileğini yazdı. İlkbahar da Aycan için neşe işinde geçti ve Yaz ayı geldi. Yaz gelince ailecek kısa bir tatile çıktılar. Denizde yüzdü, kumda kaleler yaptı. Uzun yaz akşamlarında filmler izleyip mısır yediler. Her gün sıcak olmasına rağmen şikayet etmedi ve günün tadını çıkardı. Yaz ayının bitmesine yakın yine anne ve babasına yazı çok sevdiğini ve hiç bitmesini istemediğini söyledi. Bu sefer babası Aycan’a defteri hatırlattı ve Aycan defterine Yaz dan isteğini yazdı.

Aycan ve Mevsimlerin Hikayesi

Yaz bitti ve Sonbahar geldi çattı. Yapraklar sararmaya ve dökülmeye başladı. Aycan, dedesinin bahçesinde ki elmaları, armutları, ayvaları topladı. Sararan yapraklardan etkinlikler yapmış. Yağmur çizmeleri ile birikintilerde zıplamış. Aycan Sonbaharı da çok çok sevdi ve bitmesini hiç istemedi. Bu sefer kendisi hatırladı ve defterine Sonbahardan isteğini yazdı. Yıl sonunda defterini okuduğunda bütün sene tek bir dilek yazdığı ortaya çıktı. “Ailemle birlikte her sene mevsimlerin geçişini sağlıkla seyredelim ve doyasıya yaşayalım…”

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Eda ile Temizlik Görevlisi Hikayesi