Yavru Fil Gri’nin Masalı

Yavru Fil Gri’nin Masalı

Mart 21, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde bir fil ailesi yaşarmış. Bu ailenin de küçük bir yavrusu varmış. Yavrunun adı Gri miş. Gri annesi ile babasının sözünü dinler, onları hiç üzmezmiş. Ama bir gün işler istediği gibi gitmemiş.

Günlerden bir gün Gri ailesi ile birlikte yürüyüşe çıkmış. Evden çıktıklarında güneş parıl parıl parlıyor, çimlerde çiçekler büyüyor, kelebekler uçuşuyormuş. Annesi Gri’ye “Sakın yanımdan ayrılma” demiş. Ama o an Gri’nin hortumunun ucuna bir kelebek gelmiş ve Gri onun peşinden koşmaya başlamış. Koşmuş da koşmuş, koşmuş da koşmuş. Farkına vardığında artık çok geçmiş. Çünkü annesinin ve babasının yanından çok uzaklaşmış, geri dönmek içinde yolu bir türlü bulamıyormuş. Birden korkmaya başlamış ama korkmak için vakti yokmuş çünkü koşup annesini ve babasını bulması gerekiyormuş. Az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş en sonunda yorulmuş ve nehrin kenarından su içmeye başlamış. O an karşısına bir kurbağa çıkmış. Filin gözlerinin yaşlı olduğunu görmüş ve neden bu kadar üzgün olduğunu sormuş. Fil bir kelebeğin peşinden gittiğini o esnada annesini ve babasını kaybettiğini anlatmış. Kurbağa küçük file çok üzülmüş. “Senin için elimden bir şey gelmiyor ama senin yapman gereken şey olduğun yerde beklemekti, çünkü annen ve baban seni orada bulabilirdi. Fakat şimdi bulması çok zor ama daha fazla ilerleme otur aileni bekle” demiş. Gri, kurbağa hak vermiş ve oturup beklemeye başlamış. Hava kararmaya başlamış yavru fil iyice korkmuş ama yerinden de kıpırdamak istemiyormuş.

Yavru Fil Gri’nin Masalı

Bir süre sonra tepelerden fil sesleri gelmeye başlamış. “Gri, bu ses annemin sesi” diyerek annesine seslenmeye başlamış. Kurbağa ya çok teşekkür etmiş çünkü kurbağanın sözünü dinlemeyip yürümeye devam etseydi belki de ailesini hiç bulamazdı. Gri, hızla sesin olduğu yere koşmuş ve ağaçların arasından annesi ile babasını görmüş. Koşarak onlara sarılmış. Annesinin sözünü dinlemediği için çok pişman olmuş. Bir daha ailesinin sözünden çıkmayacağına dair söz vermiş. Masal da burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Bulut Pamuk'un Masalı

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.