Nana ve Elen Perinin Masalı

Nana ve Elen Perinin Masalı

Mart 19, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde gökyüzünün maviliklerinde, pembe bulutların arasında yaşayan iyi kalplı periler varmış. Bu perilerin hepsinin insanlık için yapması gereken görevler varmış. Sevgi, umut, neşe, mutluluk, adalet için sihirler yaparlarmış. Her yerde olduğu gibi bu perilerin yaşantısında da kötü bir peri varmış. Görevini inkar ve hep kötülük yapmak istermiş. Diğer periler, kötü periye kızar ve onunla hiç konuşmazmış. Bir peri hariç. Peri Elen, kötü kalpli peri Nana’yı takip eder yaptığı kötülükleri yok edermiş.

Günlerden bir gün Nana insanların arasında geziyor ve kötülük tohumlarını saçıyormuş. Elen de onu takip ediyor ve yaptığı kötülükleri bozuyormuş. Bir süre sonra Nana yaptığı kötülüklerin tutmadığını görmüş ve sebebi araştırmaya başlamış. En sonunda Elen’in onu takip ettiğini ve yaptığı sihirleri bozduğunu görmüş. Nana bu duruma çok sinirlenmiş ve Elen’e bağırmaya başlamış. Nana bağırırken Elen sadece onu dinliyormuş. En sonunda dayanamamış “Senin kötü kalbin yüzünden insanlar zor durumda kalıyor ve kavga ediyorlar. Bu doğru değil. Biz iyilik perisiyiz ve sadece iyilik yapmalıyız” demiş. Nana iyice sinirlenmiş ve Elen’e sihir yapmaya kalkmış. Ama gelin görün ki perilerin perilere yaptığı sihir tutmaz ve kendine dönermiş. Nana da yaptığı sihirden etkilenmiş ve parmak kadar kalmış. Elen gülmeye başlamış ve Nana’yı orada bırakıp evine dönmüş. Nana küçücük olduğu için hiçbir şey yapamıyormuş. Yemek yiyemiyor, uçamıyor adeta hapsolmuş bir şekilde yaşıyormuş. Bir kaç gün sonra yufka yürekli Elen, Nana’yı ziyarete gitmiş. Nana çok bitkin ve mutsuzmuş. Yaptığının nasıl kötü bir şey olduğunu çoktan anlamış. Elen de onun pişman olduğunu görmüş ve sihri bozmuş. Nana eski haline gelince dans etmeye başlamış. Hemen Elen’den özür dilermiş. Elen, Nana’ya iyi bir peri olmanın sırlarını vermiş.

Nana ve Elen Perinin Masalı

O günden sonra iki peri çok yakın arkadaş olmuş. Elen diğer perilere de olanları anlatmış. Nana’nın iyi bir peri olduğunu gören periler Nana’yı aralarına almış. Nana şimdi çok mutluymuş. İnsanlara yaptığı kötü sihirlerin hepsini düzeltmiş. Artık sadece iyilik sihirleri yapıyormuş. Bütün peri ülkesi mutlu bir şekilde yaşayıp insanlara yardım etmeye devam etmişler.

Daha fazla peri masalı okumak isterseniz Peri Masalları kategorimizi inceleye bilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tarla Faresi İle Şehir Faresi Masalı