Ayrılık ve Kavuşma Hikayesi

Ayrılık ve Kavuşma Hikayesi

Ekim 18, 2022 4 Yazar: Misafir Yazar

Şehrin birinde yaşayan küçük, tatlı mı tatlı bir kız yaşarmış. Bu tatlı kızın adı Elif miş. Elif 4.sınıf öğrencisiymiş. Okulun son zamanları gelmiş çatmış. Elif arkadaşlarını çok seviyormuş. Bir sonra ki sene ise artık 5.sınıfa başlayacakmış ve bu süreç Elifi çok üzüyormuş.

Dördüncü sınıf bitmiş Elif ve arkadaşları yaz tatiline başlamışlar. Elif yaz tatilinde çok mutsuzmuş çünkü arkadaşlarını çok özlüyormuş. Arkadaşlarını özlediğini de hiç kimseye söyleyemiyormuş. Günler hızla gelmiş ve geçmiş, küçük Elif arkadaşlarını hiç unutmamış. Sonunda tatil bitmiş Elif ve arkadaşlarının okula başlayacakları gün gelmiş. Elif sabah erkenden kalkmış, önlüğünü giymiş ve kahvaltısını yapmaya başlamış. Annesi “Kızım neden bu kadar üzgünsün. Bugün okulun ilk günü mutlu olman lazım” demiş. Elif ise “Bilmiyorum ki anneciğim uykum var herhalde” demiş. Annesi ile üzüntüsünü paylaşmak istememiş çünkü annesi Elif’in üzgün olduğunu bilirse oda üzülür diye düşünmüş.

Ayrılık ve Kavuşma Hikayesi

Sonunda Elif evden çıkmış ve okuluna doğru yürümüş. Kısa bir yürüyüşten sonra okulun kapısından girmiş ve sınıfına çıkarken birde ne görsün eski sınıfından arkadaşlarının çoğu Elif’in sınıfın daymış. Küçük kız arkadaşlarını görünce çok sevinmiş. Bütün yaz buna üzüldüğü için kendisine biraz kızmış ama yine de arkadaşlarından ayrılmadığı için çok mutlu olmuş.       

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Anne Çiçeği Hikayesi