Ellerine Sağlık Hikayesi

Ellerine Sağlık Hikayesi

Ekim 16, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Şehrin birinde şirin, mutlu bir ev varmış. Bu evde ki mutlu aile, anne, baba ve minik Ayşe’den oluşuyormuş. Minik Ayşe annesine yardım etmeyi çok severmiş. En sevdiği şey de annesi ile birlikte yemek yapmakmış.

Bir gün minik Ayşe tüm gün annesi ile birlikte mantı yapmış. Beraber hamur yoğurup, mantı kapatmışlar. Mantıları yaparken de sürekli neşeli bir sohbet halindelermiş. Ayşe komik sorular sorar annesi de sıkılmadan cevap verirmiş. Akşam olunca mantıları pişirmişler ve babası işten gelmiş. Anne, baba ve minik Ayşe hep birlikte sofrayı kurmuşlar. Masaya oturup güzelce yemeklerini yedikten sonra, evin babası masadan kalkıp hiçbir şey demeden koltuğa oturmuş. Bu duruma çok şaşıran Ayşe “Babacığım sence bir şey unutmadın mı? Bu nefis yemekleri annemle çok özenerek hazırladık. Bize bir şey demen gerekmiyor mu?” demiş. Babası unuttuğu cümlenin hemen farkına varmış. “Ah çok özür dilerim tatlı kızım ve sevgili eşim. İkinizin de eline sağlık, çok emek harcamışsınız. Bu güzel yemek için size çok teşekkür ederim” demiş.

Ellerine Sağlık Hikayesi

Babasının bu güzel cümlelerinden sonra bıcır bıcır gülen minik Ayşe “Afiyet olsun babacığım” demiş. O günden sonra o evdeki her birey yemekten sonra birbirlerine teşekkür edip, ellerine sağlık demiş. Çünkü emek veren, bir şeyler üreten insanlara her zaman teşekkür edilmeli, bize sundukları güzel şeyler için minnettar olmalıyız.

Yazar: Dilan Değer
@her_gece_bir_masal

Kısa hikaye okumaktan keyif alıyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hızla Büyümek İsteyen Çiçek Masalı