Babaya Sürpriz Masalı

Babaya Sürpriz Masalı

Ekim 26, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir tavşan ailesi varmış. Tavşan ailesi baba, anne ve çocuktan oluşuyormuş. Bu yavru tavşanın ismi Tonton muş.

Tonton evde oyun oynarken sıkılmış ve aklına bahçede ki havuçlar gelmiş. Hemen bahçeye çıkıp havuç toplamış, işi bittikten sonra annesinin yanına gitmiş. Annesine “Anne, bahçede ki havuçları topladım ve sana getirdim.” Annesi Tonton’a dönüp havuçları almış “Çok teşekkür ederim Tontoncuğum” demiş ve doğramaya başlamış. Annesi havuçlarla uğraşırken Tonton da resim çiziyormuş. O sıra annesi Tonton’un kulağına eğilerek fısıldamış “Toton bugün babanın doğum günü, ona güzel bir sürpriz yapalım mı?” demiş. Küçük tavşan birden çok heyecanlanmış, başını aşağı ve yukarı sallayarak annesini onaylamış. Tonton bu sefer babasına hediye etmek için bir resim çizmeye başlamış. Ağaçları, evlerini, ailesini çizmiş sonra resmini babası görmesin diye saklamış. Annesi de o sırada pastayı hazırlayıp dolaba koymuş. İşleri bittikten sonra annesi ve Tonton babasını sabırsızlıkla beklemeye başlamış. Bir süre sonra kapı çalmış ve baba tavşan eve gelmiş. İçeri girmiş, ellerini yıkayıp, üstünü değiştirmek için yatak odasına gitmiş.

Babaya Sürpriz Masalı

Babası işlerini hallederken annesi pastayı çıkarmış, Tonton da hediyeleri getirmiş. Babası salona doğru yürürken, annesi ışığı söndürmüş Tonton da “iyi ki doğdun baba iyi ki doğdun baba” diyerek şarkı söylemeye başlamış. Babası sürprizi görünce çok mutlu olmuş, yavru tavşanı kucağına almış ve birlikte mumları üflemişler. Tonton resmini babasına vermiş ve babası teşekkür etmiş. Hep beraber aile fotoğrafı çekmişler, bunu anıyı sonsuza kadar saklamışlar.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Adaletli Ormanın Masalı