Balık ve Kuşun Masalı

Balık ve Kuşun Masalı

Aralık 26, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, gökyüzünün maviliğinde bir kuş, denizin maviliğinde bir balık yaşarmış. Balık, mavi sularda, renkli mercanların arasında, sakin ve huzurlu bir hayat sürermiş. Kuş ise, gökyüzünün yükseklerinde, bulutlarla oynayarak, özgür ve maceracı bir hayat sürermiş.

Günlerden bir gün, balık suyun yüzeyine çıkmaya karar vermiş. Güneş ışığının her zaman suya yansımasını gören balık, bir kez olsun güneş ışığının yüzüne vurmasını istemiş. Aynı anda kuş da denize inip, denizin serinliğini hissetmek istemiş. İki hayvan aynı anda hareket edince, denizin üstünde karşılaşmışlar. Birbirlerine bakmışlar ve incelemeye başlamışlar. Birbirlerinin çok farklı olduğunu düşünmüşler. Balık, kuşun tüylerinin parlak renklerini, kuş ise, balığın pullarının ışıltısını beğenmiş. Balık ve kuş, birbirleriyle konuşmaya başlamışlar. Birbirlerinin hayatları hakkında merak ettikleri şeyleri sormuşlar. Balık, kuşun gökyüzünde nasıl uçtuğunu, kuş ise, balığın denizde nasıl yüzdüğünü öğrenmiş. Balık ve kuş, birbirlerinin hayatlarını çok ilginç bulmuş. Konuşmaya devam ettikçe de çok iyi anlaştıklarını fark edip, arkadaş olmuşlar.

Balık ve Kuşun Masalı

O günden sonra balık ve kuş her gün suyun yüzeyinde buluşmuşlar, oyunlar oynamışlar, sohbet etmişler. Farklı yerde yaşayan hayvanların da arkadaş olabileceğini herkese kanıtlamışlar. Masal da burada bitmiş.

Hayvan masalları her zaman çocuklara daha eğlenceli gelmiştir. O yüzden sizlerden Hayvan Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Mutsuz Kedi Şeker'in Masalı