Bayram Sevinci Hikayesi

Bayram Sevinci Hikayesi

Haziran 23, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar küçük bir kasabada yaşayan çok  iyi anlaşan üç yakın arkadaş varmış. Bu üç yakın arkadaşın isimleri Mete, Ayşe ve Ali imiş. Her şeyi birlikte planlar ve zamanlarını hep beraber geçirirlermiş. Bayrama sayılı günler kalmış ve gene birlikte plan yapmaya başlamışlar. Bu sefer ki planları da bayramlıkları giyip mahallede ki parkta buluşmak ve mahalle halkı ile bayramlaşıp, en çok şekeri toplamak istemişler.

Günler geçmiş ve bayram sabahı gelip çatmış. Üç arkadaş Mete, Ayşe ve Ali anlaştıkları gibi parkta buluşmuşlar ve tanıdıkları büyükleri ziyaret edip ellerini öpmüşler. Bunun yanı sıra kimi büyük şeker vermiş kimisi de bayram harçlığı. Üç arkadaş topladıkları harçlıklar ve şekerlerle çok mutlu olmuşlar ve parka geri dönmüşler. Parka döndüklerinde, mahallede ki bir arkadaşlarını görmüşler. O çocuğunda ismi Mertmiş. Mert’e seslenmişler ama Mert onları duymazdan gelmiş ve evine doğru hızlı adımlarla yürümeye başlamış. Mete, Ayşe ve Ali’nin dikkatini Mert’in bayramlık kıyafetlerinin olmaması çekmiş. Mete, Ayşe ve Ali arkadaşlarının bu durumuna çok üzülmüş. Ayşe “Sanırım Mert bayram kıyafetleri yok diye bizimle konuşmak istemedi ” demiş. Bunu duyan Mete ve Ali’nin aklına çok güzel bir fikir gelmiş. Bu üç yakın arkadaş topladıkları bayram harçlıklarını birleştirmişler ve Mert’e güzel bir bayram kıyafeti seçmişler. Daha sonra Mert’in evine gitmişler. Kapıyı çaldıklarında Mert’in annesi kapıyı açmış ve ellerinde ki hediyeleri önce annesine vermişler ve onları annelerinin gönderdiğini söylemişler. Kendileri aldıklarını söyleselerdi belki arkadaşları yanlış anlayabilirdi o yüzden annelerinin gönderdiklerini söylemişler.

Bayram Sevinci Hikayesi

Mert’in annesi çocukları içeri davet etmiş ve hediyeleri Mert’e vermiş. Mert hemen kıyafetlerini giymiş ve mutlu bir şekilde arkadaşlarının yanına gitmiş. Evde bir süre oturduktan sonra hepsi tekrardan mahalleye inmiş ve bayramlaşmadıkları büyükleri ile bayramlaşmışlar. Mete, Ayşe ve Ali arkadaşlarını mutlu ettikleri için çok huzurlularmış. Dört arkadaş bayram sevinci yaşayarak günlerini geçirmişler bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Serra ve Simay'ın Dostluğu Hikayesi