Serkan’ın Tatil Macerası Hikayesi

Serkan’ın Tatil Macerası Hikayesi

Haziran 20, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Serkan ve ailesi heyecanlı bir şekilde tatil için hazırlanmaya başlamışlar. Bütün işleri bittiğinde arabaya binmişler ve otellerine gitmek için yola koyulmuşlar. Yolları epey uzunmuş ama Serkan sıkılmadan saatlerce etrafı seyretmiş. Ağaçları incelemiş, arabaların plakalarını okumaya çalışmış.

Sonunda yol bitmiş ve bir hafta kalacakları otellerine gelmişler. Valizleri yerleştirmişler ve denizin kenarına inmişler. Hava o kadar sıcakmış ki annesi Serkan’ın gölgenin altından çıkmasına bir süre izin vermemiş. Serkan bu duruma çok üzülmüş, şemsiyenin altında kumla oynuyormuş. Daha sonra hava serinlemeye başlamış ve ailecek denize girmişler. Ertesi gün yine kahvaltıdan sonra deniz kenarına inmişler, annesi yine Serkan’ı gölgede durması için uyarmış. Ama bu sefer Serkan annesini dinlememiş ve güneşin altında oturmuş. Hava o kadar sıcakmış ki güneşin altında durmak hiç doğru bir karar değilmiş. Annesi Serkan’ı çok kez çağırmış ama küçük çocuk annesini dinlememiş. Akşam olup odalarına döndüklerinde Serkan’ın bütün vücudu kıpkırmızıymış. Güneş kremi bile Serkan’ı korumaya yetmemiş. Vücudunun yanması yetmezmiş gibi midesi de bulanmaya başlamış. Annesi ve babası Serkan’ı hastaneye götürmüşler. Doktor Serkan’a güneşin derisini yakmak üzere olduğunu bir daha o sıcakta dışarıda durmamasını söylemiş.

Serkan’ın Tatil Macerası Hikayesi

Aile oteline geri dönmüş ve Serkan’ın tatil boyunca vücudu acımış. Ne rahat rahat denize gidebilmiş nede kumda oyun oynayabilmiş. Annesinin sözünü dinlemediği için bütün tatili zehir olmuş. O günden sonra bir daha annesinin sözünden hiç çıkmamış.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Anneanne ve Torun Hikayesi