Kaybolan Çantaların Hikayesi

Kaybolan Çantaların Hikayesi

Şubat 5, 2022 0 Yazar: Seyhan

Zamanın birinde aynı mahallede oturan ve aynı okula giden 3 kız arkadaş varmış. Yolları ilkokul birinci sınıfta kesişen bu üç kızın arkadaşlığı böyle başlamış. Kızların isimleri Burcu, Sevgi ve Buket miş. Sevgi ve Buket her sabah ikisine de yakın oturan arkadaşları Burcu’nun evinin önünde buluşup okulun yolunu tutarlarmış. Okul çıkışı zaten aynı sınıfta oldukları için buluşmalarına gerek bile kalmaz birilikte evlerine dönerlermiş.

Bir gün okulda tiyatro gösterisi düzenleneceğini öğrenmişler. Burcu, Buket ve Sevgi de bilet alarak gösteriyi izlemek istemişler. Gösteri okulun spor salonunda yapıldığı için sınıf sınıf alıyorlarmış. Ertesi gün kızlar 2.ci dersten sonra tiyatroya gitmek için sınıflarından çıkmışlar. Keyifle gösteriyi izlemişler ve çok eğlenmişler. Tiyatro dan çıkışta sınıflarına gelecekleri için çantalarını almamışlar ve sınıfta bırakmışlar. Kızlar tiyatro gösterisini izlerken hiç akıllarına gelmeyecek bir şey olmuş. Tiyatro gösterisine katılmayan bir arkadaşları, sınıfta çantaları görünce Burcu, Buket ve Sevgi’nin çantalarını unuttuklarını sanmış. Tiyatro ders bitimine denk geldiği için kızların çantasını alıp onlara iyilik ettiğini düşünerek evlerine getirmiş. Fakat bu durumdan kızların haberi yokmuş. Tiyatroyu izleyip eşyalarını almaya sınıfa çıkan kızlar çantalarını göremeyince şaşırmış ve ağlamaya başlamışlar. Bütün arkadaşları ile aramış taramışlar ama çantaları bulamamışlar.

Kaybolan Çantaların Hikayesi

Çaresizce eve dönmeye karar veren bu 3 kız ortak buluşma noktaları olan Burcuların evinin önüne gelmişler. Geldiklerinde sınıf arkadaşının elinde çantaları görmüşler. Meğerse çantaları çalınmamış, arkadaşları onlara iyilik yapmak için çantalarını evlerine kadar getirmiş. Bu korku onlar için bir macera olsa da şimdi nereye giderlerse sırtlarında çantaları ile gidiyorlarmış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Lale ve Eda'nın Hikayesi