Böcek ve Karıncanın Arkadaşlığı Masalı

Böcek ve Karıncanın Arkadaşlığı Masalı

Ağustos 12, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir böcek ailesi yaşarmış. Yavru böceğin hiç arkadaşı yokmuş. Üzgün bir şekilde annesinin yanına gelmiş ve “Anneciğim neden herkes benden kaçıyor? Neden hiç arkadaşım yok? Yoksa ben çirkin miyim?” diye sormuş. Annesi de “Olur mu hiç öyle şey sen çok sevimlisin, sadece arkadaşlık zaman isteyen bir şey, bir gün senin de arkadaşın olur üzülme sakın” demiş. Böcek annesinin söyledikleri ile mutlu olmuş ve kırlara oyun oynamaya gitmiş.

Yavru böcek kırlarda tek başına yürürken bir karınca görmüş. Karıncanın yanından geçerken Karınca “Hey, böcek kardeş neden selam vermiyorsun?” demiş. Böcek çok şaşırmış “Benden korkup kaçarsın diye düşündüm” demiş. Olur mu hiç öyle şey neden senden korkayım ki sen çok sevimlisin” demiş. Böcek çok sevinmiş hemen arkadaş olmuşlar. Beraber bütün gün oyun oynamışlar ve çok yorulmuşlar. Küçük bir yaprağın üzerine uzanmış, dinlenirken rüzgar çok sert bir şekilde esmeye başlamış ve yaprak havalanmış. Karınca böceğe dönüp “Sıkı tutun uçuyoruz” demiş. Birlikte yaprağın üzerinde uçarak eğlenmişler, gülüşmüşler. Rüzgar bittiğinde yaprak yavaşça yere konmuş. Zamanın nasıl geçtiğini anlamamışlar bile. Hava kararmaya başlayınca yavru böcek, “Annem beni çok merak eder eve dönmem lazım” demiş.

Böcek ve Karıncanın Arkadaşlığı Masalı

Güzel arkadaşlığı için karıncaya teşekkür etmiş ve vedalaşmışlar. Böcek o gün çok mutlu olmuş çünkü artık onunda bir arkadaşı varmış ve arkadaşlık için beklenen zaman gelmiş, sabretmek her zaman en önemli şeymiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kendini Sevmeyen Dairenin Masalı