Burcu’nun Bez Bebeği Hikayesi

Burcu’nun Bez Bebeği Hikayesi

Mart 12, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Burcu adında annesiyle yaşayan çok tatlı bir kız varmış. Burcu bir gün annesiyle oyuncak bebek almaya gitmiş. Oyuncakçıya girdiklerinde Burcu’nun dikkatini çok güzel bir bez bebek çekmiş. Bu bez bebek kızıl saçlı, yeşil gözlü ve mor elbiseli çok tatlı bir bez bebekmiş.

Oyuncakçı bu bebeğin çok narin kullanılması gerektiğini söylemiş. Burcu bebekle çok dikkatli oynayacağını söylemiş ve annesi de ona bebeği almış. Eve dönerken Burcu’nun annesinin yakın arkadaşı Bahar Hanım ve kızı İrem’in yanına uğramışlar. İrem henüz bir bebekmiş ve Burcu’nun bez bebeğini görünce onun olmasını istemiş ama bebeği Burcu’ya bir türlü vermemiş. Burcu bebeği çekiştirince bebek parçalanmış. Bunun üzerine Burcu ve İrem ağlamışlar. Bebeği parçalanan Burcu eve dönmek istemiş.

Burcu’nun Bez Bebeği Hikayesi

Eve döndüklerinde Burcu hemen uyuyakalmış ve rüyasında İrem ile birlikte bez bebeğiyle çok güzel oyunlar oynuyorlarmış. Uyanır uyanmaz annesine bu rüyayı anlatmış ve İrem ile bebeğini paylaşmadığı için çok pişman olmuş. “Anneciğim benim zaten bir sürü oyuncağım var, paylaşımcı olmam gerekirdi. Bundan sonra daha dikkatli davranacağım” demiş. Bundan sonra Burcu oyuncaklarını arkadaşlarıyla paylaşmış ve çok mutlu olmuş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ellerine Sağlık Hikayesi