Çocuk ve Denizatı Hikayesi

Çocuk ve Denizatı Hikayesi

Eylül 21, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Günlerden bir gün ülkenin birinde büyük bir fırtına çıkmış. Göz gözü görmüyor dışarıda duran her şey uçuyormuş. Deniz de olduğundan fazla dalgalıymış. Dalgalar çok şiddetli bir şekilde sahile vuruyormuş ve denizin dibinde ki küçük hayvanları, deniz kabuklarını ve denizin içinde bulunan bir çok şey kıyıya saçılıyormuş. Sonunda fırtına durmuş ve dalgalar geri çekilmiş. Dalgalar çekildiğinde sahilde bir çok deniz kabuğu ve denizatı varmış. O kadar çok denizatı varmış ki sahili boydan boya kaplamış. Sahilin bu görüntüsü çevrede ki herkesin dikkatini çekmiş ve bir çok insan denizatlarını görmek için sahile koşmuş. Ama bütün denizatları hareketsizmiş.

Sahile gelen insanlar denizatlarını merakla izlemeye başlamış. Görüntü o kadar ilginçmiş ki herkes videolarını kaydediyormuş. İzleyenler arasında bir çocuk varmış ki gördükleri karşısında çok üzülmüş ve gözleri dolmuş. Annesinin yanında olanları izleyen küçük bir çocuk birden annesinin elini bırakmış, ayakkabıları ve çoraplarını çıkarmış sahile doğru koşmaya başlamış. Küçük çocuk o küçücük elleri ile sahilin kenarında duran denizatlarını alıp denize bırakmış. Sonra tekrar almış tekrar bırakmış. Sürekli aynı şeyi yapmaya devam etmiş. Orada duran adamlardan biri “Ne yapıyorsun öyle çocuk” diye seslenmiş. Çocuk “Denizatlarını tekrardan denize bırakıyorum. Eğer bunları denize bırakmazsak hepsi ölecek.” demiş. Küçük çocuk konuşurken bile denizatlarını denize bırakmaya devam ediyormuş. Adam tekrardan “Ama burda yüzlerce denizatı var hepsini kurtaramazsın ki” demiş. Küçük çocuk gülümseyerek adama cevap vermiş “Kurtara bildiğim kadarını kurtaracağım.”

Çocuk ve Denizatı Hikayesi

Adam bir anda sessizleşmiş ve oda ayakkabılarını çıkarıp denizatlarına doğru koşmuş ve denizatlarını denize bırakmaya bırakmış. Daha sonra iki kız çocuğu da denizatlarını denize bırakmaya başlamış. Bir kaç dakika sonra deniz kenarında bulunan herkes sahile inip denizatlarını denize bırakmaya başlamış. Böylelikle bütün denizatları kurtulmuş.

Daha fazla çocuk hikayesi okumak için Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Lara Su ve Ailesinin Hikayesi