Çok İyi Anlaşan Kardeşlerin Hikayesi

Çok İyi Anlaşan Kardeşlerin Hikayesi

Şubat 8, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan Duru ve Dila adında iki kız kardeş varmış. Bu kız kardeşler birbirleriyle çok iyi anlaşırmış. Sevdikleri şeyler farklı olsa da birbirlerine her zaman destek olurlarmış.

Dila ders çalışmayı, Duru ise kitap okumayı severmiş. Duru, Dila ile birlikte ders çalışır, Dila da Duru ile birlikte kitap okurmuş. Ders ve okumaları bitince de bahçeye çıkar birlikte oyun oynarlarmış. En çok oynadıkları oyun ise saklambaçmış. Dila ve Duru okulda da çok iyi anlaşırlarmış. Birlikte oyunlar oynar arkadaşlarını hiç dışlamazlarmış. Bu yüzden iki kardeşten hiç şikayet gelmezmiş. Duru ve Dila’nın karşı komşuları olan iki kardeş de ise durum hiç aynı değilmiş. Onlar hiç anlaşamaz, sürekli kavga eder, birlikte hiç zaman geçiremezlermiş. Bir gün Duru ve Dila bahçede oyun oynarken, karşı komşuları olan kardeşleri görmüşler. İki kardeş tartışıyormuş, küçük olan büyüğü itiyor, büyük küçüğe vuruyormuş. Bunu gören Dila ve Duru hemen onların yanına gidip tartışmayı durdurmuşlar. Dila “Neden kavga ediyorsunuz? Neyi paylaşamıyorsunuz?” diye sormuş. Kardeşler oyuna ilk kimin başlayacağına karar vermedikleri için kavga ettiklerini söylemişler. Duru “Bunu çözmek çok kolay, bir madeni para alın ve bir tarafını seçin. Parayı havaya attığınız da kimin tutuğu gelirse oyuna ilk o başlasın” demiş. Dila da “Evet, Duru çok haklı, her şeyin bir çözümü var. Kardeşler kavga etmemeli, iyi anlaşmalılar. Çünkü kardeşlik, birbirini her konuda desteklemek, korumak, kollamak demek. Et tırnaktan ayrılmaz arkadaşlar, birbirinizi sevin, siz en yakın arkadaşsınız” demiş.

Çok İyi Anlaşan Kardeşlerin Hikayesi

Dila ve Duru birbirine sarılmışlar. Bunu gören kavgacı kardeşler de kızların haklı olduğunu anlamış ve birbirlerinden özür dilemişler. O günden sonra da kavga etmeden geçinmeyi öğrenmişler. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Can'ın Okuldaki İlk Macerası