Dağınık Alfa’nın Masalı

Dağınık Alfa’nın Masalı

Mart 17, 2024 3 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan tatlı bir kurt ailesi varmış. Bu ailenin Alfa adında sevimli bir yavrusu varmış. Alfa 8 yaşındaymış ve 2.sınıfa gidiyormuş. Okulunu, arkadaşlarını çok seven Alfa herkes tarafından da çok seviliyormuş. Ama gelin görün ki Alfa çok dağınıkmış. Eşyaları sürekli kaybediyor, koyduğu bir şeyi yerinde bir daha hiç bulamıyormuş. Bu yüzden sürekli ağlıyormuş. Ailesi ise onu düzenli olması gerektiği konusunda sürekli uyarıyormuş.

Günlerden bir gün Alfa okuldan eve gelmiş ve çalışma masasına oturup öğretmeninin verdiği ödevi yapmaya başlamış. Bu sefer ödev biraz zormuş ve Alfa’nın çok uğraşması gerekiyormuş. Alfa tüm gün boyunca ödeviyle uğraşmış ve bitirince oyun oynamaya başlamış. Oyuna kendisini kaptıran Alfa, odasını o kadar çok dağıtmış ki yine her yer birbirine girmiş. Yorgunluktan gözlerini açamayan Alfa yatağına girmiş ve uykuya dalmış. Sabah olup uyandığında hemen çantasını hazırlamış ama ödevini masasının üzerinde bulamamış. Odanın her yerini aramaya başlamış ama o kadar dağınıkmış ki o da neyi nereye koyduğunu bir türlü bulamamış. Okula geç kalan Alfa oturup ağlamaya başlamış. Bunun üzerine annesi gelmiş ve Alfa’yı ağlarken bulmuş. Anne kurt “Neden ağlıyorsun Alfa? Okula geç kalıyorsun.” Demiş. Alfa “Dün yaptığım ödevi bulamıyorum anne. Ne yapacağım ben şimdi?” demiş. Annesi “Ah Alfacığım, odan o kadar dağınık ki, bu dağınıklıkta nasıl bulabilirsin ki? Artık eşyalarını her zaman aynı yere koymaya çalışmalısın.” demiş. Alfa annesinin haklı olduğunu biliyormuş ve artık dediklerini yapmaya karar vermiş. Annesi Alfa’ya yardım etmek için odada ödevi aramış ve sonunda bulmuş. Okuluna geç kalsa da ödevi bulduğuna çok sevinmiş ve koşarak okuluna gitmiş.

Dağınık Alfa’nın Masalı

Akşam olup eve geldiğinde ilk işi odasını toplamak olmuş. Her şeyi olması gerektiği gibi düzenlemeye başlamış. Kitaplarını safa, kalemlerini kalemliklerine, oyuncaklarını kutularına, kıyafetlerini dolabına dizmiş. Her şeyin düzenli olması Alfa için büyük bir rahatlık sağlamış. Zamanla, düzenli olmanın hayatını kolaylaştırdığını fark etmiş. Artık aradığını hemen buluyor ve zaman kaybetmiyormuş. O günden sonra bir daha hiç dağınık olmamış ve bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla uzun masla okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Meraklı Zıpzıp'ın Masalı