Derslerine Çalışan Sude’nin Hikayesi

Derslerine Çalışan Sude’nin Hikayesi

Ocak 7, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde Sude adında çok tatlı bir kız yaşarmış. Bu kız çok zeki ve canı istediğinde de çok başarılı bir kızmış. Fakat ders çalışmayı hiç sevmez, sadece ödevlerini yapar bırakırmış.

Bu durum öğretmenin de dikkatini çekmiş. Birkaç gün Sude’yi izledikten sonra onunla konuşma istemiş. Öğretmen “Sude sen çok zeki bir kızsın. Derslerine çalışsan sınıfın en başarılı öğrencisi sen olursun. Ama biraz gayret etmen lazım” demiş. Sude öğretmenini dinlemiş ve “Tamam öğretmenim, daha dikkatli olacağım” demiş. Bir süre derslerine düzgün çalışan Sude sıkılıp ders çalışmayı bırakmış. Öğretmeni bu kez Sude’nin ailesi ile konuşmaya karar vermiş. Öğretmen Sude’nin ailesini aramış ve onları okula çağırmış. Öğretmen “Sude çok zeki bir öğrenci ama başarısını gösteremiyor. Ödevlerini yapsa da derslerine yeterince çalışmıyor. Okuma hızı da epey düştü.” demiş. Bunu duyan anne ve babası çok üzülmüş ve eve dönüp Sude ile konuşmaya karar vermişler. Akşam olduğunda “Sudeciğim bugün öğretmeninle konuştuk, senin derslerine pek çalışmadığını söyledi, okuma hızının bile düşmüş olduğunu öğrendik ve çok üzüldük” demişler. Sude ailesini asla üzmek istemeyen bir çocukmuş. Onların bu kadar üzülmesini istememiş ve derslerine asılmaya karar vermiş. Her gün düzenli bir şekilde ödevlerini yapmaya daha sonra da derslerini tekrar etmeye başlamış. Bu sayede okulda ki başarısı da yükselmiş.

Derslerine Çalışan Sude’nin Hikayesi

Okul kapanmasına günler kala annesi ve babası Sude’ye “Yıl sonunda karnen iyi gelirse sana bir sürprizimiz var” demişler. Sude heyecanla bu sürprizi beklemeye başlamış. Beklenen gün geldiğinde Sude’nin karnesi çok iyiymiş. Bütün dersleri beşmiş. Eve geldiğinde karnesini annesine ve babasına göstermiş. Bunun üzerine onlarda aldıkları hediyeyi kızlarına vermişler. Sude gördüğü hediyenin karşısında çok sevinmiş. Annesi ve babası ona çok güzel bir bisiklet ve birkaç okuma kitabı almış. O yaz bisikletine sevinçle binen Sude kitaplarını da okuyup bitirmiş. Ertesi dönem okul başladığında bu başarısını hiç kaybetmemiş. Bu hikâyede burada bitmiş.

Kısa hikâye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yazar: Helin

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Merhametli Oğuz'un Hikayesi