Doğum Günü Partisi Masalı

Doğum Günü Partisi Masalı

Temmuz 2, 2024 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan, çok iyi arkadaş olan hayvanlar varmış. Bu arkadaşlar, kedi, kelebek, zebra, zürafa ve tavşanmış. Bu arkadaşlar her gün bir arada vakit geçirir, yorulmadan oyunlar oynarlarmış.

Günlerden bir gün kedinin doğum günüymüş. Arkadaşları, kelebek, zebra, zürafa ve tavşan ona bir oyun oynamaya karar vermişler. O gün arkadaşlarının doğum günü olduğunu hatırlamıyormuş gibi yapmışlar. Gün içerisinde doğum gününden bahsetmeden oyunlar oynamışlar. Kedi sürekli arkadaşlarından sürpriz beklemiş ama bir türlü sürpriz yapmamışlar. Oyunları bitince vedalaşıp hepsi evlerine gitmişler. Akşam olmuş, kedi tam yatarken kapı çalmış. Kedi kalkıp kapıyı açmış ve kelebek, zebra, zürafa ve tavşanı karşısında görmüş. Onları görünce çok şaşırmış. Onlar ise kapı açılır açılmaz “Sürpriiizzzz” diye bağırmışlar. Kedi çok duygulanmış, arkadaşlarının doğum gününü unutmadığını görünce çok sevinmiş. Kedi, arkadaşlarını içeri davet etmiş, birlikte pastayı üfleyip, dilek dilemişler. Hepsinin dileği; arkadaşlıklarının daima sürmesiymiş.

Doğum Günü Partisi Masalı

O akşam doyasıya eğlenmişler, Kedi arkadaşları tarafından unutulmadığını görünce huzurlu bir şekilde yeniden yatmış. Yaşadıkları mutlu akşamı hiç unutmamışlar, birbirlerinin en güzel, en zor günlerinde destek olmanın önemini hiç unutmamışlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaşlı Tavşanın Masalı