Bingo Kedinin Maceraları Masalı

Bingo Kedinin Maceraları Masalı

Temmuz 1, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde Bingo adında yaramaz mı yaramaz ama bir o kadar da sevimli bir kedicik varmış. Bu kediciğin tüyleri parlak gri renkteymiş. Bingo kediciği her gören ona hayran kalırmış. Bingo kedicik, sevimli olduğu kadar da iyi kalpliymiş. Arkadaşlarına yardım etmeyi çok severmiş. Küçüklüğünden beri maceralara atılmayı çok istermiş. Aslında Bingo, kedi krallığının tek prensesiymiş. Bingo kedicik, şövalye olmak istiyormuş.

Günlerden bir gün Bingo şövalye okuluna gidip şöyle demiş: “Ben şövalye olmak istiyorum. Sizler gibi cesur ve yenilmez şövalyeler olmak için ne yapabilirim?” Baş şövalye de şöyle demiş: “Merhaba tatlı kedicik. Şövalye olmak istiyorsan iki aşamayı geçmen gerekiyor. Birinci aşamada, baş düşmanımız Doktor Bela tarafından Mars’a kaçırılan minik tavşanı kurtaracaksın. Bu aşamada başarılı olursan, ikinci aşamada gizemli mağaradaki hazineyi bulacaksın.” Bingo, maceraya atılmak için sabırsızlanıyordu. Hemen kendi gibi süslü bir roket yapıp uzaya yolculuğunu başlattı. Yolda çeşitli maceralar ve engellerle karşılaştı. En sonunda Mars’a ulaşan Bingo, Doktor Bela’nın elinden minik tavşanı kurtarıp dünyaya döndü. Hemen arkasından ikinci göreve sıra gelmişti. Mağarayı bulmak için gizemli ormana yolculuk etti. Bu ormanda çeşitli hayvanlarla karşılaştı ve hava kararmadan ormanın derinliklerindeki gizemli mağaraya ulaştı. Mağara çok karanlıktı, yanında getirdiği feneri kullanarak önünü görmeyi başarabildi. Ve en sonunda büyük hazineye ulaşmıştı. Büyük bir sevinç ve coşkuyla hazineyi baş şövalyeye götürdü.

Bingo Kedinin Maceraları Masalı

Baş şövalye, sevinçle hazineye baktı: “Sen minik tavşanı kurtardın ve hazineye ulaşmayı başardın. Artık sen de bizler gibi cesur bir şövalye olabilirsin,” dedi. Bingo kedicik çok mutlu oldu ve bu haberi arkadaşlarıyla paylaştı. Bu olaylardan sonra Bingo kedicik, artık çok cesur ve korkusuz bir şövalye olarak hayatına mutlu bir şekilde devam etti. Bu masal da burada bitti.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Aslan Tiyo ve Civciv Lili'nin Masalı