Domates Yarışı Masalı

Domates Yarışı Masalı

Aralık 8, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde kasabanın birinde bir fare varmış. Bu farenin adı Fifi’ymiş. Fifi çok fakirmiş.

Bir gün Fifi, sokakta dolaşıyormuş. Bir anda bir afiş görmüş. Bu afişte bir ay boyunca süren bir yarışma olacağı yazıyormuş: Domates Yarışı. En güzel domatesleri yetiştiren ikiyüzbin para ödülü alacakmış. Fifi hemen afişte verilen adrese gidip başvuru yapmış. Ve çalışmaya başlamış. Tek tük parasıyla biraz domates tohumu almayı başarmış. Tohumları ekerken işini çok büyük bir sevgiyle yapmış. Sularken çok mutlu olmuş. Bir ay kısa bir sürede geçmiş, yarışma günü gelmiş de çatmış. Fifi en güzel giysilerini giymiş ve domateslerini toplamaya çıkmış. Bir de ne görsün, domatesler kalp şeklinde büyümüşler. Hemen sepetine domatesleri atıp yarışmaya gitmiş.

Domates Yarışı Masalı

Jüriler Fifi’nin domateslerini gördüklerinde çok şaşırmışlar, çünkü ilk defa kalp şeklinde domates görmüşler. Kendi aralarında konuşmuşlar ve sonuçları açıklamışlar. Yarışmanın birincisi Fifi olmuş. İkincisi Lena, üçüncüsü ise Tita” olmuş. Fifi çok sevinmiş, ağzı kulaklarına varmış. Artık parasıyla ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabiliyormuş. Fare işini sevgi ve mutlulukla yapmanın ödülünü almış. Bu masal da burada bitmiş.

Bu masalın anafikri, işini sevgi ve mutlulukla yapanların başarıya ulaşacağıdır. Fifi, domateslerini büyük bir özenle yetiştirmiş ve onlara kalp şeklinde bir görünüm vermiştir. Bu da jürilerin dikkatini çekmiş ve ona birincilik ödülünü kazandırmıştır. Fifi, bu sayede hem parasal hem de manevi bir kazanç elde etmiştir. Masal, sevginin ve mutluluğun önemini vurgulamaktadır.

Hayvan masalları okumayı seviyorsanız Hayvan Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kırmızı Balık ve Annesinin Masalı