Dondurma Yapma Hikayesi

Dondurma Yapma Hikayesi

Ağustos 7, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Sıcak bir yaz günü, Büşra, Eylül ve Selin bahçede oyun oynuyorlarmış. Büşra, Eylül ve Selin küçüklüklerinden beri arkadaşlarmış. Aynı apartmanda büyüyen kızlar fırsat buldukça bir araya gelir oyunlar oynarlarmış.

Yine oyun oynadıkları bir gün güneşin ışıkları kızları terletmiş ve uzun süre oyun oynayamamışlar. Merdivenin kenarına oturup serinlemeye çalışıyorlarmış. O sırada Büşra’nın annesi markete gitmek için merdivenlerden inmiş ve kızları görmüş. “Hayırdır kızlar, terlemiş görünüyorsunuz?”. Eylül “Evet teyzeciğim, o kadar sıcak ki daha fazla oynayamayacağımızı anladık” demiş. “Ah ah ne varsa çocuklukta var kızlarım. Bende sizin yaşlarınızdayken böyle oyunlar oynardım. O zamanlar serinlemek için kendimize dondurmalar yapardık” demiş. Üç kız da dondurma kelimesini duyunca heyecanlanmış. Büşra “Anne nasıl dondurma yapıyordunuz?” diye sormuş. “Süt ve meyveden kızım” demiş annesi. “Anne biz eve gidiyoruz bize marketten muz ve şeftali alır mısın?” diye sormuş. Annesi alacağını ve onu evde beklemelerini söylemiş. Üç arkadaş heyecanla evde beklerken annesi gelmiş ve kızları mutfağa çağırmış. Eylül çilekleri yıkamış, Büşra doğramış, Selinde muzları soymuş ve dilimlemiş. Anne de kızların dilimlediği meyveleri almış rondodan geçirmiş ve biraz süt ekleyip dondurma kalıplarına koymuş. O sırada Büşra, Selin ve Eylül çocuk odasında dinlenip dondurmanın donmasını bekliyormuş.

Dondurma Yapma Hikayesi

Bir kaç saat sonra anne kızları çağırmış ve dondurmaları göstermiş. Selin, Büşra ve Eylül sevinçle dondurmalarını almışlar ve afiyetle yemişler. Kendi yaptıklar dondurmaların tadı diğer dondurmalardan çok daha güzelmiş. O günden sonra her sıcakladıkları gün kendi dondurmalarını yapmışlar ve afiyetle yemişler. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Sürpriz Doğum Günü Hikayesi