Dostluk Ormanı Masalı

Dostluk Ormanı Masalı

Ekim 12, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken ülkenin birinde dostluk ormanı varmış. Bu ormanda aslanlar, kaplanlar, ayılar, kuşlar, tavşanlar, maymunlar, yılanlar ve zebralar yaşarmış. Burası, herkesin dostluk içinde yaşadığı bir ormanmış.

Günlerden bir gün bu ormana bir tilki gelmiş bu tilki diğer hayvanlar gibi değilmiş çünkü o dost olmayan bir tilkiymiş. Ormana geldiğinden beri bütün hayvanlara kötü davranmaya başlamış. Bir gün bu durumu fark eden aslan onu yanına çağırmış “Bak tilki kardeş, bu yaptığın davranış çok kötü bir davranış ve sen böyle davranmaya devam edersen çok yalnız kalırsın, çünkü onların kalbini kırıyorsun. Bir daha böyle davranma tamam mı?” demiş. Tilki, aslanı dinledikten sonra doğru yapmadığını kabul etmiş. “Galiba siz haklısınız kralım, ben herkese kötü davrandım ama bundan sonra diğer hayvanlara kötü davranmayacağım” demiş.

Dostluk Ormanı Masalı

Tilki bütün hayvanlara haber vermiş ve hepsini ormanın toplanma alanına çağırmış. “Arkadaşlar, bu güne kadar size kötü davrandım ama size söz veriyorum bir daha böyle kötü davranmayacağım. Lütfen beni affedin.” Demiş. Diğer hayvanlarda onu affetmişler, o günden sonra dostluk içinde yaşamaya devam etmişler. Masalda burada bitmiş.

Kısa Masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hatice ve Arkadaşlarının Masalı