El Emeği Oyuncağın Hikayesi

El Emeği Oyuncağın Hikayesi

Ekim 11, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar ülkenin birinde Sümeyye adında dünya güzeli bir kız çocuğu varmış. Sümeyye ülkenin krallığında yaşıyormuş çünkü o kralın kızıymış.

Sümeyye oyuncakları çok severmiş ve pek çok oyuncağı varmış. Ama bir gün bir oyuncağa rastlamış ve babasına gidip “Babacığım bana şu oyuncağı alır mısın?” diyerek bir kız çocuğunun elinde ki oyuncağı göstermiş. Babası “Tabi ki kızım” demiş. Vezirler her yerde oyuncağı aramış ama hiçbir yerde bulunmamış. Çünkü Sümeyye’nin gördüğü oyuncak o ülkede satılmıyormuş. Bütün ülkelere haber salınmış ama gelin görün ki küçük kızın istediği oyuncak bir türlü bulunamamış. Aradan günler geçmiş, Sümeyye parkta oynarken o çok beğendiği oyuncağın sahibi kız gelmiş. Sümeyye heyecanla “Merhaba, oyuncağını nerden aldın?” diye sormuş. Küçük kız “Bu oyuncağı ben yaptım, çok beğendiysen sana da yaparım” demiş. Sümeyye çok sevinmiş.

El Emeği Oyuncağın Hikayesi

Ertesi gün parka gittiklerinde arkadaşı ona sarı saçlı bir bebek örüp getirmiş ve Sümeyye’ye hediye etmiş. Sümeyye “İşte aradığım oyuncak bu” demiş ve arkadaşına teşekkür etmiş. Sümeyye bu oyuncağı ömür boyu saklayacağına söz vermiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Zeynep' Sihirli Kalem Hikayesi