Okula Gitmek İstemeyen Ayşe’nin Hikayesi

Okula Gitmek İstemeyen Ayşe’nin Hikayesi

Ekim 13, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, şehrin birinde yaşayan Ayşe isminde bir kız çocuğu vardı. Ayşe okula gitmek istemiyordu, sabah alarmı çaldı ve Ayşe uyandı. Ayşe bugün okul olduğunu unutmuştu ve dedi ki: “Neden alarmım çalıyor?” O sırada annesi kapıyı çalıp Ayşe’nin odasına girdi. Ayşe, annesi odaya girer girmez “Anneciğim neden alarmım çalıyor?” Diye sordu. Annesi: “Kızım, unuttun mu? Bugün okul var, hadi kahvaltı hazır hazırlanıp gel.” Ayşe uykuluydu ama annesine “Tamam anneciğim” Dedi. Daha sonra formasını giyip kahvaltı masasına oturdu, herkes afiyet olsun deyip yemeğe başladılar.

Ayşe babasına “Babacığım, bugün günlerden ne?” Dedi ve babası: “Kızım, bugün günlerden çarşamba” Dedi. Herkes yemeğini bitirince babası Ayşe’yi okula götürdü. Ayşe okuldan çıktı eve geldi ve pijamalarını giydi. Annesine “Anneciğim ben ödev yapıyorum” dedi. Annesi “Tamam kızım” dedi. Ayşe ödevini bitirince “Anne ben yarın okula gitmesem olur mu?” Diye sordu. Annesi: “Neden kızım?” diye sordu. Ayşe: “Çünkü ben biraz daha uyumak istiyorum.” Dedi. Annesi anlam verememiş çünkü Ayşe akşam saat 9’da yatıyordu. Uyku saati geldiğinde Ayşe, anne babasına bir öpücük kondurup yatmaya gitti. Ama meğerse Ayşe saat 22:30 da yatıyormuş. Yani anlayacağınız küçük kız uyuması gereken saatte odasında etkinlik yapıyordu. Ertesi gün, Ayşe okulundan döndü ve üzerini değiştirip ödevini yaptı. Uyku saati geldi ve Ayşe odasına çıktı. Annesi kızını merak ettiği için odasına gitti ve Ayşe’nin uyumak yerine etkinlik yaptığını gördü. Hiç sesini çıkarmadan odadan çıktı.

Okula Gitmek İstemeyen Ayşe’nin Hikayesi

Ertesi gün Ayşe okulundan geldiğinde annesi Ayşe’ye “Kızım üzerini değiştirip gel sana bir şey diyeceğim” Dedi. Ayşe üzerini değiştirip annesinin yanına gidip “Ne oldu anneciğim?” Diye sordu. Annesi “Kızım, sen odana gittiğinde hemen uyuyor musun?” Ayşe’ye annesi hiç böyle bir soru sormadığı için küçük kız şaşkınlıkla ”Şey…hayır anneciğim, ben odamda etkinlik yapıyorum” dedi.. Annesi, Ayşe’nin böyle dürüst olduğunu görünce çok mutlu oldu ve kızına sarıldı. Ayşe “Anne yoksa sen biliyor muydun?” Diye sordu. Annesi “Evet kızım, senin bu dürüstlüğün beni çok mutlu etti” dedi ve bunları derken annesinin gözünden minik mutluluk göz yaşları indi. Ayşe o günden sonra saat 9 da yatmaya başladı ve uykusunu aldığı için okuluna mutlu gitmeye başladı… Etkinliklerini de hafta sonu vakit buldukça yaptığı için hiç uykusuz kalmadı. Bu hikaye de burada bitti.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Zeynep' Sihirli Kalem Hikayesi