Dünyayı Keşfeden Sevimli Ördek Masalı

Dünyayı Keşfeden Sevimli Ördek Masalı

Ekim 16, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken daha yumurtadan yeni çıkmış bir yavru ördek varmış. Bu yavru ördeğe ailesi “Vaki” adını vermiş.

Vaki dünyaya gözlerini açtığında merakla doğayı incelemeye başlamış, o sırada ablası yanına gelip “Bu güzel ayda doğduğun için çok şanslısın, bu ayın adı Nisan. Nisan ayında güneş açmasıyla etrafta çiçekler açar. Ayrıca bu mevsimin adı da ilkbahar” demiş. O anda Vaki ablasından daha çok şey öğreneceğini anlamış. Daha sonra beraber dolaşmışlar, yorulunca da yuvalarının önünde durup çimlerin üzerine uzanıp bulutlardan şekil çıkarmaca oynamışlar. O sırada tepede uçan kuşları görmüşler, Vaki “Ablacığım, o tepede uçan şeyin adı ne?” diye sormuş. Ablası “Kardeşim onun adı kuş, genelde uçarlar bazen de yürürler” demiş. “Ablacığım, bizde onlar gibi uçabilir miyiz? Lütfen bana uçmayı öğret” demiş. Abla ördek “Elbette bizde onlar gibi uçabiliriz sana uçmayı öğretebilirim” deyince Vaki çok sevinmiş.

Dünyayı Keşfeden Sevimli Ördek Masalı

Aradan haftalar geçmiş Vaki artık kocaman bir ördek olmuş ve artık uçabiliyormuş. Doğanın tadını çıkarmaya başlamış ve o günden sonra mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler. Masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Leyla Deniz ile Miran'ın Masalı