Sevimli Rakun ve Nenesinin Masalı

Sevimli Rakun ve Nenesinin Masalı

Ekim 15, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde yaşayan küçük, tatlı bir rakun varmış. Bu sevimli rakunun adı Fındık mış. Fındık, annesi, babası ve nenesi ile birlikte yaşıyormuş. Küçük rakun gününün çoğunu nenesiyle birlikte geçiyormuş. Çünkü, anne ve baba rakun çalışıyormuş.

Anne ve baba rakun sabahları erken saatte evden çıkıyorlarmış, nene ve torun günün geri kalanında oyunlar oynuyor, resim çiziyor, yemek yapıyor, kitap okuyorlarmış. Fındık’ın en sevdiği şey de nenesinin okuduğu kitapları dinlemek, hayalinde canlandırmakmış. Zaman hızla akıp gitmiş ve Fındık okula başlamış. Zamanının çoğunu okulda geçiren Fındık, eve geldiğinde nenesiyle geçirebildiği tek zaman kitap okuma saatiymiş. Günlerden bir gün nene rakun elinde bir kitapla Fındık’ın odasına girmiş. Fındık heyecanla “Neneciğim, bana kitap mı aldın?” diye sormuş. Nene rakun “Evet evladım” demiş ve kitabı vermiş. Fındık heyecanla teşekkür etmiş ve “Nene bana biraz kitap okur musun?” diye sormuş. Nene torun birlikte kitap okurken, bir süre sonra anne rakun “Yemek hazır” diye seslenmiş. Bunun üzerine kitabı kapatıp, sofraya oturmuşlar. Tüm aile yemeğini yerken Fındık “Nene, büyüdüğümde, sen de iyice yaşlandığında sana her gün kitap okuyacağım. Ve bunu yaparken hiç sıkılmayacağım sana söz veriyorum” demiş. Fındık’ın sözleri bütünce bütün aile duygusal anlar yaşamışlar. Fındık onları neşelendirecek başka konular bulmuş ve keyifle yemeklerini yemişler.

Sevimli Rakun ve Nenesinin Masalı

Aradan yıllar geçmiş. Rakun Fındık, genç bir delikanlı olmuş. Nene rakun ise iyice yaşlanmış. Fındık her gün işten eve gelip, nenesinin yanına uzanıp ona kitap okuyormuş. Yıllar önce verdiği sözü hiç unutmayan Fındık, nenesine yılların teşekkürünü her gün ona kitap okuyarak ediyormuş. Bu durum nene rakunun da çok hoşuna gidiyormuş. Sevimli rakun ve nenesi mutlu bir hayat sürmeye devam etmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tembel İle Çalışkan At Masalı